^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Warsztaty dla przedsiębiorców w ramach Akademii Przedsiębiorcy

P1150611Ruszyła kolejna, druga już tura szkoleń warsztatowych dla przedsiębiorców w ramach Akademii Przedsiębiorcy.

Warsztaty poprowadzą eksperci z firm doradczych, A1 Europe i ECDF, wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu funduszy europejskich i doradztwie w tym zakresie, a także specjaliści z Banku Zachodniego WBK i Funduszu Poręczeń Kredytowych POLFUND, którzy przybliżą uczestnikom możliwości finansowania projektów starających się o dotacje unijne.

W sumie w całej Polsce odbędzie się 38 spotkań warsztatowych, w różnych miastach. W Częstochowie takie spotkanie odbyło się 23 września w Złotych Arkadach. Szkolenie było bezpłatne i przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy myślą o skorzystaniu z unijnych środków. Podczas spotkania zostały poruszone zagadnienia związane z:
- zasadami finansowania projektów na lata 2014 -2020, które różnią się w wielu elementach od poprzedniego rozdania
- oraz sposób wydatkowania i ilość pieniędzy w różnych sektorach gospodarczych.
Podczas spotkania uczestnicy otrzymali wskazówki jak pozyskiwać, wdrażać i rozliczać dotację, które branże mogą liczyć na wsparcie, jakie są zmiany w zasadach przyznawania dotacji i jak się do nich przygotować, gdzie uzyskać pomoc w przygotowaniu wniosku i co zrobić by został dobrze oceniony, jakich najczęściej popełnianych błędów unikać. Dowiedzieli się też, które branże zostały włączone w tzw. inteligentne specjalizacje i jakie szanse na pozyskanie kapitału mają firmy działające w innych obszarach.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z firmami, które korzystały z dofinansowania unijnego i rozwinęły się dzięki temu. Ważnym elementem był również warsztat z wypełniania przykładowego wniosku o dofinansowanie. Odbył się także panel dyskusyjny z ekspertami, podczas którego uczestnicy mogli uzyskać bardziej szczegółowe informacje odnośnie własnych projektów.

Na podstawie:
www.bzwbk/blok/akademia
„Życie Częstochowy i regionu' nr 110

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com