^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

W dniach 16 - 17 marca 2017 roku podczas największych w Polsce targów techniki rolniczej AGROTECH w Kielcach odbył się Finał Krajowy XXXV edycji URSUS Olimpiada Młodych Producentów Rolnych, w której wzięło udział kilkudziesięciu uczestników w tym 5 laureatów Finału OMPR Województwa Śląskiego organizowanego przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Zarząd Związku Młodzieży Wiejskiej Województwa Śląskiego.
W zmaganiach odbywających się 16 marca w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach udział wzięło 60 uczestników: uczniów szkół rolniczych, studentów kierunków rolniczych oraz rolników do 40 roku życia. Pierwszym etapem eliminacji był test składający się z 50 pytań z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, mechanizacji, ochrony środowiska i OZE, ekonomiki i zarządzania, bhp w rolnictwie oraz Wspólnej Polityki Rolnej.
Następnie 31 uczestników z najlepszymi wynikami zostało zakwalifikowanych do części praktycznej, przygotowanej przez pracowników Świętokrzyskiego ODR w Modliszewicach.
Wyłoniona czołowa dziesiątka finalistów, w dniu 17 marca podczas Targów Agrotech w Kielcach, odpowiadała na specjalnie przygotowane wcześniej pytania ustne.
Po przeprowadzaniu Ścisłego Finału URSUS OMPR 2017 II miejsce przypadło naszemu reprezentantowi z woj. Śląskiego Panu Romanowi Batheltowi, czego serdecznie gratulujemy!

Pozostałe miejsca przedstawia się następująco:

I miejsce Musiał Tomasz – 22 lata, woj. lubuskie, rolnik z Borów Wielkich
III miejsce Czech Łukasz – 23 lata, woj. lubelskie, student
IV miejsce Rolewska Katarzyna – 39 lat, woj. łódzkie, rolnik
V miejsce Kaciopa Konrad – 23 lata, woj. zachodniopomorskie, rolnik
VI miejsce Chlebowski Maciej – 23 lata , woj. mazowieckie, rolnik
VII miejsce Gołaszewski Tomasz – 26 lat , woj. podlaskie, rolnik
VIII miejsce Szubert Andrzej – 24 lata woj. łódzkie, rolnik
IX miejsce Gołębiowski Andrzej – 28 lat , woj. pomorskie, rolnik
X miejsce Tymkiewicz Adam – 30 lat, woj. opolskie, student

159 1

159 2159 3159

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com