^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Książkowy ekoPLECAK

„Książkowy ekoPLECAK” – to czytelniczo-ekologiczna akcja skierowana do dzieci przedszkolnych z gminy Wielowieś, której organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Wielowsi.

Celem akcji jest przede wszystkim propagowanie nawyków czytelniczych od najmłodszych lat czyli na poziomie przedszkola, zachęcenie do wspólnego czytania rodziców z dziećmi oraz popularyzacja właściwych zachowań proekologicznych, tak istotnych w dzisiejszych czasach, poprzez czytanie książek o przyrodzie i ochronie środowiska.

Do realizacji tych celów zakupione zostały specjalnie oznaczone, zielone plecaki, wyposażone w pakiety książek o ochronie przyrody i środowiska, które dzieci mogą wypożyczać w przedszkolach i czytać je wspólnie z rodzicami w domu.

Dzięki takim działaniom chcemy zachęcić dzieci do czytania książek oraz pokazać korzyści z tego płynące, w tym wypadku rozbudzić w nich od najmłodszych lat miłość do literatury, chęć poznawania środowiska ekologicznego oraz uwrażliwić na przyrodę, będącą również nośnikiem wielu wartości.

Przedszkole w Świbiu już otrzymało swoje plecaki! Życzymy miłej lektury zarówno dzieciom jak i rodzicom.plecak eko

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com