^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
7
13
14
15
17
19
20
21
25
27
28
31
 

Konferencja pn " Produkcja miodu w oparciu o uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej"

Oddział Bielsko-Biała
pszczola
Termin: piątek, 16 październik 2020 09:30 - 15:15

Miejsce: "Zajazd Beskidy" 34-300 Żywiec ul. Kopernika 52

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział w Bielsku- Białej organizuje konferencję pszczelarską pt: „Produkcja miodu w oparciu o uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej”.

Projekt realizowany jest w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020-2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR), Schemat II Pomocy Technicznej i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wydarzenie to odbędzie się w dniu 16 października 2020r w „ZAJEŹDZIE BESKIDY” w Żywcu  (34-300) ul. Kopernika 52.

 

Zaproszenie na konferencję kierowane jest do:

-członków kół pszczelarskich oraz grupy pszczelarskiej działającej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu (ZSAiO),

- pracowników oświatowych zainteresowanych tematyką pszczelarską,

- rolników i ich domowników,

- doradców rolniczych,

- przedstawicieli organizacji rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Celem operacji jest:

- Jest upowszechnianie i ułatwienie transferu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie dotyczących wykorzystania roślin miododajnych do produkcji żywności- miodu na obszarach wiejskich o niskiej przydatności rolniczej,

- Wspieranie wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk w zakresie wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich,

- Nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy rolnikami, podmiotami doradczymi, jednostkami naukowymi, przedsiębiorcami sektora rolno-spożywczego oraz podmiotami zainteresowanymi wdrażaniem innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

W programie konferencji są m.in. wykłady dotyczące bazy pożytkowej pszczół, możliwości zwiększenia zbiorów miodu poprzez uprawę roślin miododajnych na gruntach o niskiej przydatności rolniczej, a także informacje o dostępności wykorzystania zasobów genowych z Kolekcji Roślin Miododajnych do poprawy pożytków pszczelich.

Prezentacje będą również dotyczyły rozwoju pszczelarstwa w powiecie żywieckim oraz miodów Ziemi Żywieckiej.

Wykłady prowadzone będą przez profesora Instytutu Ogrodnictwa Zakładu Pszczelnictwa w Puławach oraz doświadczonych specjalistów z dziedziny pszczelarstwa działających na terenie Ziemi Żywieckiej.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenia do 09.10.2020.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Kurcius nr tel.792-275-002, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względu na panującą w naszym kraju jak i na świecie pandemię COVID-19, prosimy osoby przybywające na konferencję o zabranie ze sobą maseczek zasłaniających usta i nos oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.

 

Telefon
792-275-002
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • piątek, 16 październik 2020 09:30 - 15:15

Wspierane przez iCagenda