^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Spotkanie Rady Kobiet Wojewódzkiego Zwiazku Kółek i Organizacji Rolniczych w Węgierskiej Górce

Koło Gospodyń w Węgierskiej Górce gospodarzem spotkania Rady Kobiet i Prezydium Rejonowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych z Bielska -Białej.

W środę 22 lutego panie z Koła Gospodyń z Węgierskiej Górki gościły u siebie w Świetlicy KGW członkinie Rady Kobiet oraz Prezydium Rejonowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych.

W posiedzeniu wzięła udział oprócz zaproszonych członkiń KGW Prezes Zarządu RZKiOR Danuta Kożusznik, Wiceprezes Zarządu Jadwiga Gębala oraz Przewodniczący Waldemar Pieczara.

Wszystkich przybyłych na to spotkanie przywitała Pani Maria Kocoń przewodnicząca Koła w Węgierskiej Górce.

Uczestniczący w posiedzeniu Wójt Piotr Tyrlik, który serdecznie przywitał wszystkich uczestników spotkania i podkreślił, że jest to wielkie wydarzenie dla gminy ponieważ tego typu spotkanie odbyło się tutaj w gminie po raz pierwszy.

Podziękował wszystkim członkiniom za ogromny wkład pracy w działalność społeczną, różnorodne przedsięwzięcia oraz udział w różnych uroczystościach patriotyczno-religijnych odbywających się w każdej gminie.

Podczas posiedzenia podsumowano działalność KGW w 2016 roku oraz przedstawiono i przedyskutowano plan pracy na 2017 rok.

Zaplanowano między innymi :organizację przeglądu Kół Gospodyń, konkursy kulinarne, udział w dożynkach na różnym szczeblu, udział w pielgrzymkach, organizację przeglądu zespołów kolędniczych, współpracę z innymi instytucjami, aktywizację gminnych Rad Kobiet.

Na 21 października zaplanowano już trzecią Spartakiadę sportową KGW w Węgierskiej Górce.

Panie w gorącej dyskusji wymieniły się poglądami i cennymi uwagami. Są to bardzo pożyteczne spotkania a organizacje kobiet na wsi stanowią ważny element lokalnego społeczeństwa.

20170222 101922 2