^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Szkolenie dla pszczelarzy z Żywiecczyzny

Szkolenie pszczelarzy powiatu żywieckiego

W dniach 17 i 18 lutego w Szkole Rolniczej w Moszczanicy Beskidzki Związek Pszczelarzy Bartnik z siedzibą w Bielsku-Białej oraz Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności z siedzibą w Gilowicach zorganizowali dwudniowe szkolenie dla członków Kół Pszczelarskich z powiatu żywieckiego.

Przybyłych uczestników i gości przywitał prezes Związku Pszczelarzy Pan Wacław Nogaś.

Beata

Szkolenie prowadziła w Pani Beata Fąfera Kierownik Działu Przedsiębiorczości i Obszarów Wiejskich Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Tematem szkolenia była: Organizacja zagród edukacyjnych na terenie powiatu Żywieckiego.

W pierwszym dniu szkolenia uczestnicy zapoznali się z formami prawnymi zakładania i prowadzenia zagród edukacyjnych, zaprezentowali własne ciekawe formy prowadzenia pasiek oraz różnych działań podejmowanych w związku z prowadzoną działalnością pszczelarską.

W drugim dniu uczestnicy mogli zapoznać się z siecią istniejących zagród edukacyjnych w województwie śląskim.

Przedstawione zostały wymierne korzyści prowadzenia edukacji w gospodarstwach rolnych dla dzieci, młodzieży i grup zorganizowanych zarówno w formie zajęć edukacyjnych jak również warsztatów.

Prowadzenie edukacji w zagrodzie to odmiana i wzbogacenie codziennej pracy rolnika, radość pracy z dziećmi i nauczycielami, twórczy rozwój rodzin rolniczych oraz dodatkowy dochód dla rolnika.

Uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z cennymi radami pedagoga przy prowadzeniu tego typu zajęć.

Frekwencja na szkoleniu była duża. Około 44 osób bardzo zainteresowanych zakładaniem i funkcjonowaniem zagród edukacyjnych, którzy serdecznie podziękowali za ciekawe spotkanie oraz merytoryczne przedstawienie tematu spotkania.