^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Stowarzyszenie Hodowców Owiec, Kóz i Producentów Zdrowej Żywności w Węgierskiej Górce podsumowało 2015 rok

zebranie I-150x110-sc

          W styczniu, w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskiej Górce, odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia Hodowców Owiec, Kóz i Producentów Zdrowej Żywności. Oprócz licznie przybyłych na to spotkanie członków Stowarzyszenia uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Wójt Gminy Piotr Tyrlik, Dyrektor OPG Agnieszka Mocek, Kierownik PT KRUS Włodzimierz Lis oraz Specjalista ŚODR ds. odnawialnych źródeł energii Ryszard Adamiec.
Zebranie prowadził Mieczysław Gluza Zastępca Prezesa Stowarzyszenia.
    Prezes Stowarzyszenia Ewa Foik przedstawiła sprawozdanie z działalności za 2015 r. i podziękowała wszystkim członkom za pracę społeczną i zaangażowanie oraz za czas, który poświęcają wykonując różne działania na rzecz gminy Węgierska Górka.
Gorące podziękowania skierowała do członków Zarządu Stowarzyszenia - Zastępcy Mieczysława Gluzy, Skarbnika Marii Howaniec oraz Sekretarza Krystyny Kuchejdy.
Następnie Skarbnik przedstawiła sprawozdanie finansowe za 2015 rok, które zostało przyjęte większością głosów.
Głos w dyskusji zabrał Wójt Gminy Węgierska Górka, który podziękował członkom Stowarzyszenia zarówno za pracę społeczną, trud i zaangażowanie we wszelkie działania wykonywane dla dobra gminy, ale także za ciężką i trudną pracę, jaką wykonują hodowcy i rolnicy w swoich gospodarstwach.
     W dyskusji zabrali głos obecni na zebraniu: Wojciech Gaweł, Gołuch Dariusz, Strzałka Władysław, Stanisław Wojtyła, Piotr Zawada, Juraszek Józef, Rubys Stanisław, delegaci Izby Rolniczej Helena Grzegorzek, Fułat Józef, którzy w bardzo rzeczowy sposób omówili większość problemów dotyczących działalności rolniczej w naszej gminie. Zebranie zakończyło się ustaleniem planu działalności na 2016 r.
Następnie przystąpiono do części szkoleniowej. Ewa Foik przedstawiła działania PROW na lata 2014-2020. Ryszard Adamiec pracownik ŚODR Oddz. w Bielsku Białej w swojej prezentacji przedstawił temat "Ogrzewalnictwo budynków mieszkalnych i gospodarskich - efektywne zarządzanie energią". Zmiany w przepisach o ubezpieczeniach społecznych KRUS na 2016 r. omówił Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Żywcu.