^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

„Rękodzieło siłą podbeskidzkich obszarów" - warsztaty.

KSOW LOGA

 

Zapraszamy osoby z terenów wiejskich województwa śląskiego do wzięcia udziału w warsztatach rękodzielniczych pt: „Rękodzieło siłą podbeskidzkich obszarów", które odbędą się w dwóch terminach do wyboru:

31 lipiec 2020 r. w Kozach i 5 sierpień 2020 r. w Wilamowicach.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z technikami rękodzielniczymi takimi jak: bibułkarstwo oraz wikliniarstwo papierowe.

Głównym celem warsztatów jest rozpropagowanie tradycyjnej techniki rękodzielniczej jaką jest bibułkarstwo, by nie popadło w zapomnienie oraz połączenie go z wikliniarstwem papierowym - nowszą, proekologiczną metodą rękodzielniczą. Dzięki czemu będzie możliwe wykorzystanie zalet obu technik, co umożliwi zachowanie dziedzictwa kulturowego Beskidów i okolic, a także rozwój rękodzieła w szerszym zakresie i na większym obszarze.

Uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać wyroby z wikliny papierowej oraz bibuły. Nabyte na warsztatach umiejętności przyczynią się do popularyzacji tych technik rękodzielniczych na większym obszarze. Efektem długookresowym będzie aktywizacja uczestników do podjęcia działań w zakresie rękodzieła. Ponadto uczestnictwo w warsztatach zachęci uczestników do dzielenia się wiedzą z innymi, wymiany doświadczeń, promocji rękodzieła na swoim terenie widząc szansę na dodatkowy dochód.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego O/Bielsko-Biała do dnia 20.07.2020 r.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Zoń tel. 33/827-34-50, 609 -190-280, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z uwagi na złą sytuację epidemiologiczną związaną z covid - 19 na terenie gminy Wilamowice warsztaty w dniu 5 sierpnia 2020 r w Wilamowicach zostają odwołane.

Do pobrania:

Program - Rękodzieło siłą podbeskidzkich obszarów -  warsztaty.

Karta zgłoszenia - Rękodzieło siłą podbeskidzkich obszarów - warsztaty.

 

Chcesz zostać Partnerem KSOW – zarejestruj się na stronie www.ksow.pl .

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com