^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Nowe Zagrody Edukacyjne w woj. śląskim

W Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych prowadzonej przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, a służącej upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych – znalazły się dwie nowe zagrody z województwa śląskiego, są to „Zielone Niwy" i „Sokole Ranczo".
Mamy więc już 18 Zagród Edukacyjnych w OSZE

zielone niwy 1

ZIELONE NIWY
Gospodarstwo położone jest na terenie Parku Krajobrazowego Lasów nad Górną Liswartą. Teren ten jest wręcz idealnym miejscem na skorzystanie z aktywnego wypoczynku na łonie natury, przez wzgląd na mnogość ścieżek rowerowych oraz dróg leśnych z dala od spalin i ruchu drogowego, gdzie utrudnieniem na drodze bywają jedynie zające oraz sarny zamieszkujące tutejsze lasy.
Ciekawi i wytrwali obserwatorzy mogą podglądać życie bobrów w pobliskim bobrowisku, oglądać i słuchać liczne ptaki, poznawać rośliny...
Typowy dla tego miejsca mikroklimat sprzyja wyciszeniu, ukojeniu nerwów oraz relaksowi.
Gospodarze wiedzą to z własnego doświadczenia - bowiem z przyczyn zawodowych mnóstwo czasu spędzają w „wielkim pędzie" dużych miast, ale jak mówią „Zielone Niwy" sprawiają, że chce im się żyć, śmiać i kochać cały świat. I tym właśnie chcą dzielić się z innymi. Spędzicie tu czas m.in. na aktywnym poznawaniu przyrody, konnej jeździe, czy podczas zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych.
Od 2016 roku w gospodarstwie odbywa się „Dziecinada" czyli cykl spotkań edukacyjno - rekreacyjnych dla dzieci. Gospodarstwo współpracuje z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w zakresie organizacji pikników dla podopiecznych Fundacji.

zielone niwy 2

Zagroda oferuje następujące programy edukacyjne :
1. Ogród na talerzu
2. Hipo-hop
Oraz dodatkowo
Co w trawie piszczy, o czym mówi las?
Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 32 / 357 96 84

SOKOLE RANCZO
Gospodarstwo położone u podnóża jednego z piękniejszych rezerwatów Jury Krakowsko - Częstochowskiej - "Sokole Góry. "
Miejsce to tworzą ludzie kochający przyrodę, pragnący pozostać z nią w jak najbliższym kontakcie. Dlatego sami uprawiają warzywa wyłącznie na naturalnym nawozie i zrębkach, założyli sad, pieką chleb i zbierają grzyby, których tu nie brakuje. Są tu także zwierzęta m.in konie, owce, kozy oraz koty, króliki i ptactwo domowe.
Gospodarze chcą tym wszystkim podzielić z każdym, kto tak jak oni pragnie kontaktu z naturą, ciszy i spokoju. Gospodarstwo oferuje także zróżnicowaną bazę noclegową z możliwością wyżywienia, a serwowane tu posiłki, przygotowywane z własnych produktów, na długo zapadną w pamięć.
Bezpośrednio za ogrodzeniem znajdują się szlaki turystyczne biegnące w różnych kierunkach Jury, a w odległości 400 m stanica Szlaku Górskiej Turystyki Konnej PTTK. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników nordic-walking, speleologii, kolarstwa, wspinaczki skałkowej czy paralotniarstwa oraz konnych rajdów

sokole ranczo 1

sokra 3sokra 5
Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:
1. Owca beczy, koń rży..., czyli o zwierzętach mieszkających w naszym gospodarstwie
2. Koń w gospodarstwie - wczoraj i dziś
3. Ekologia na talerzu
4. Leśny świat

Kontakt:
e –mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 693 701 379
www.sokoleranczo.pl

Informacje szczegółowe, w tym rozwinięcie oferowanych programów edukacyjnych, na stronie : www.zagrodaedukacyjna.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com