^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Zaproszenie na wyjazd studyjny „Innowacyjne rozwiązania w hodowli i przetwórstwie małych przeżuwaczy”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja realizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ZAPROSZENIE

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza rolników zajmujących się hodowlą, chowem owiec i kóz oraz przetwórstwem ich produktów (mleko, mięso), oraz rolników planujących działalność w zakresie chowu i hodowli małych przeżuwaczy, a także przedstawicieli doradztwa i osoby zainteresowane innowacjami w rolnictwie do udziału w wyjeździe studyjnym w ramach operacji pn. „Innowacyjne rozwiązania w hodowli i przetwórstwie małych przeżuwaczy”, który odbędzie się w dniach 20-23 września 2021 r. do Bawarii w Republice Federalnej Niemiec

W latach 80 na pastwiskach w Polsce pasło się 5 milionów owiec, dzisiaj ich liczebność wynosi około 260 tysięcy. Liczebność pogłowia kóz kształtuje się podobnie. Po okresie wzrostu na produkty kozie, po roku 2007 nastąpiło załamanie liczby stad kozich. Nadzieją na wzrost opłacalności hodowli małych przeżuwaczy są programy pomocowe, nie tylko w formie dotacji do sztuki zwierzęcia, ale również jako dotacji do wypasu. Niezwykle istotnym przedsięwzięciem są próby odtworzenia przez naukowców rodzimych ras zwierząt. Prowadzenie procesu resusystacji, a w dalszym etapie objęcie zwierząt ochroną, również może przyczynić się do wzrostu pogłowia. Najważniejszym aspektem jest stworzenie odpowiedniego rynku produktów i zainteresowanie konsumentów walorami mleka koziego, owczego i ich przetworami. Realizacja operacji przyczyni się do transferu innowacyjnych rozwiązań w hodowli małych przeżuwaczy, a także spowoduje nawiązanie kontaktów pomiędzy zainteresowanymi stronami oraz będzie powodem do wspierania rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy osób chcących zajmować się hodowlą małych przeżuwaczy bądź planujących taką działalność.

Udział w wyjeździe studyjnym jest bezpłatny (obejmuje m.in. przejazd autokarem, wyżywienie, nocleg, dydaktykę, ubezpieczenie)

Dojazd do punktu zbiórki (tj. spod budynku Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Generała Boruty-Spiechowicza 24, w Bielsku-Białej) uczestnicy finansują we własnym zakresie.

Liczba miejsc: 30

Jednocześnie informujemy że 4 października 2021 w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie - Oddział Bielsko-Biała odbędzie się konferencja pod tym samym tytułem.

Wypełnione karty zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy przesyłać w formie papierowej lub elektronicznej na adres:

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział Bielsko-Biała

ul. Gen. M.B. Spiechowicza 24, 43-300 Bielsko-Biała
lub w formie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 września 2021 r

Osoby do kontaktu:

Agnieszka Zoń : tel.: 609 190 280 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joanna Brzozowska: tel. 695 660 790 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

formularz zgłoszeniowy
ramowy program

Chcesz zostać Partnerem KSOW - zarejestruj się na stronie ksow.pl

sheep 5352474 1920

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com