^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Święto Niepodległości w Powiecie Gliwickim

11listopada

 

11 listopada świętować będziemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jak co roku z tej okazji odbędą się liczne patriotyczne uroczystości. W ich organizację włączył się również Powiat Gliwicki.  

Powiat Gliwicki tradycyjnie świętował będzie Dzień Niepodległości wspólnie z Miastem Gliwice. O godz. 12.30. w Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny. Na godz. 14.00 zaplanowano przemarsz na Plac Piłsudskiego, gdzie o  godz. 14.30. rozpocznie się uroczystość pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie m.in.: apel poległych i salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem. O godz. 15.30 i 16.30 w Gliwickim Teatrze Muzycznym (ul. Nowy Świat 55/57) odbędzie się spektakl dla dzieci „Bohaterski Miś”, zaś o godz. 18.00 – koncert „Piosenki Władysława Szpilmana” w wykonaniu Lali Czaplickiej i Adria Orkiestry. Bilety na koncert i spektakle w cenie 1 zł do nabycia w kasie Kina Amok. Z kolei dzień wcześniej, 10 listopada o godz. 14.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznej. Wstęp – bilety wejściówki: Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a).

Na uroczystość upamiętniającą 11 Listopada zaprasza również knurowska młodzież. Tego dnia o godz. 13.00 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) odbędzie się Akademia z okazji Dnia Niepodległości. W programie: występy artystyczne w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie oraz występ gościnny Chóru Stowarzyszenia Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Gliwic. 

Z kolei nieco wcześniej zaplanowano w Knurowie miejskie obchody święta. O godz. 11.00 w Kościele pw. św. Cyryla i Metodego odbędzie się msza za Ojczyznę, w czasie której wystąpi Chór Slavica Musa. O godz. 11.50 nastąpi przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych wraz z Orkiestrą KWK Knurów pod Pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Tutaj odbędzie się ślubowanie I klasy Liceum Mundurowego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie oraz złożenie wieńców i kwiatów.

Na obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają także Samorząd Pyskowic i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. 11 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. św. Mikołaja odbędzie się msza św., na godz. 10.45 zaplanowano uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym, na które złożą się: warta honorowa, rys historyczny, ślubowanie uczniów I klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej oraz złożenie kwiatów. 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com