^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Szkolenia z Truskawki już za nami……

 

   trus odr

 

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie w ramach działalności Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich w województwie śląskim zrealizował kolejny projekt pn. „ Innowacyjny model uprawy roślin w systemie rynnowym – w tym nowoczesna uprawa truskawki ( system daszkowy ).

Szkolenia z zakresu nowoczesnej uprawy truskawki odbyły się 4 kwietnia w Bielsku-Białej i
11 kwietnia 2016r. w Częstochowie

 

IMG 9134

 

IMG 9108

 

IMG 9142
Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem przetwórców i konsumentów truskawki z terenu województwa śląskiego.

Szkolenia zostały przeprowadzone w ramach Planu Operacyjnego KSOW 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Tematyka szkoleń związana była z technicznymi aspektami budowy nowoczesnych plantacji uprawowych, opłacalnością inwestycji celem zwiększenia dochodowości i konkurencyjności gospodarstw rolnych w województwie śląskim. Na szkoleniu zostały przedstawione rozwiązania w zakresie stosowanych technologii wykorzystywanych środków i urządzeń podczas zakładania nowoczesnych plantacji uprawowych truskawki deserowej. Szkolenie odnosiły się również do transferu wiedzy fachowej dotyczącej ochrony truskawek, nawożenia, podłoży, jakości sadzonek, odmian czy nawodnienia plantacji.

Rolnicy mieli możliwość poznać techniczne zastosowanie systemu do produkcji truskawki deserowej, jego wady i zalety jak i możliwości produkcyjne. Na każdym ze szkoleń uczestniczyło 30 osób z terenu województwa śląskiego.

Szkolenia były doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców informacji o SIECI NA RZECZ INNOWACJI W ROLNICTWIE I NA OBSZARACH WIEJSKICH i o DZIAŁANIU WSPÓŁPRACA.

 

IMG 9140

 

IMG 9059

 

Na szkoleniu w Częstochowie 11 kwietnia 2016r. zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie z województwa opolskiego. Dziękujemy bardzo za miłą wizytę!

 

 

IMG 9201

IMG 9202

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com