^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

9. EDYCJA KONKURSU EKO-MIASTO

eco miasto

 

15 lutego 2022r. została zainaugurowana kolejna edycja konkursu pn. EKO-MIASTO, a jej tegoroczne hasło brzmi „Gotowi na 2030?”.  

Celem programu, którego organizatorami są: Ambasada Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID-Warszawa- jest popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Na potrzeby popularyzacji wspomnianej idei podejmowane są różne aktywności w tym m.in. warsztaty regionalne, konferencja i konkurs, w którym samorządy prezentują swoje pro-środowiskowe projekty miejskie.

Istnieje możliwość zgłaszania projektów do aktualnej edycji konkursu do dnia 15 maja 2022 poprzez stronę www.eco-miasto.pl.

Działania na rzecz środowiska mogą być ujęte w jednej z pięciu kategorii konkursu:

-gospodarka wodna;

-odpady, gospodarka o obiegu zamkniętym;

-zieleń miejska, zielono-błękitna infrastruktura;

-zrównoważona mobilność;

-efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii.

Każde zwycięskie miasto otrzyma tytuł Eco-Miasta i znak jakości 9. edycji Eco-Miasta wraz z możliwością posługiwania się nim we wszelkich swoich kanałach i materiałach promocyjnych. Ponadto wszyscy kandydaci mają szansę na nagrody specjalne od firm będących partnerami strategicznymi projektu, a najciekawsze zgłoszenia będą opublikowane na stronie projektu, w publikacjach konferencyjnych oraz w mediach społecznościowych.

Więcej informacji o bieżącej edycji konkursu można znaleźć na stronie https://www.eco-miasto.pl/eco-miasto-2022-ruszyla-9-edycja-programu/

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com