^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

„SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE”?

 

 

06We wrześniu 2019 roku miała miejsce inauguracja kampanii pt.: ”Skąd się biorą produkty ekologiczne?” prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jest to akcja prowadzona wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym mająca na celu edukowanie w zakresie zdrowej, ekologicznej żywności, metodach jej rozpoznawania oraz właściwym odżywianiu. Ma także uczyć jaki jest związek rolnictwa z przyrodą.

W ramach kampanii opracowane zostały książka dla dzieci „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” oraz 12 - minutowy film animowany pod tym samym tytułem. Zaś lekcje edukacyjne na ten temat będą realizowane w przedszkolach na terenie całej Polski.

Postacie filmu animowanego informują o tym, że „ekologiczne jedzenie to takie, które powstaje tylko z naturalnych składników, bez żadnych polepszaczy i dodatków i jest przetworzone naturalnie. Ekologiczne jedzenie można kupić w sklepie i gospodarstwie ekologicznym i wszystko jest dokładnie kontrolowane i sprawdzane. Ma taki specjalny znaczek.”

Publikację „Skąd się biorą produkty ekologiczne ?” można pobrać ze strony: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rolnictwo-ekologiczne-dla-dzieci.

Więcej informacji na temat wspomnianej kampanii można znaleźć na stronach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com