^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

W Katowicach powstało Miejskie Centrum Energii

logo22 września br. w samym sercu Katowic, przy ulicy Młyńskiej powstało Miejskie Centrum Energii  (MCE), które jest częścią Referatu Zarządzania Energią w Wydziale Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta w Katowicach. Referat na co dzień zajmuje się m.in. doradzaniem z zakresu poprawy jakości powietrza i efektywności energetycznej. W placówce tej można zasięgnąć informacji dotyczącej wymiany kotłów starej generacji, czy też wymaganej jakości paliw stałych, a także czym jest uchwała antysmogowa, jaka jest zasada działania instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii, czym różni się dom pasywny od niskoenergetycznego, co to jest zielona energia. Pracownicy Miejskiego Centrum Energii udzielają informacji o tym, kiedy i jak należy wymienić kocioł spalany węglem, doradzą także jakie paliwa wykorzystać do ogrzewania domu. Można dowiedzieć się także jakie kroki są podejmowane przez władze miasta związane z przeciwdziałaniem niskiej emisji  oraz jakie są aktualne programy finansowania inwestycji z zakresu poprawy efektywności energetycznej realizowanej przez miasto.

W Miejskim Centrum Energii –  prócz codziennych porad – planowane są wystawy, warsztaty i współpraca z doradcami energetycznymi działającymi w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Miejskie Centrum Energii w Katowicach jest czynne w tych samych godzinach, jak biuro obsługi mieszkańca katowickiego urzędu miasta, czyli 7.30 do 17.00 w poniedziałki oraz od 7.30 do 15.30 od wtorku do piątku.

 

Więcej na stronach: www.katowice.eu

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com