^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

SIÓDMA EDYCJA KONKURSU ECO - MIASTO

eco miasto

Problem ochrony środowiska to temat wszechobecny w większości polskich miast. W trosce o środowisko podejmowanych jest szereg działań mających rozwiązać problem zanieczyszczenia i nie tylko. Jedną z takich inicjatyw jest siódma edycja konkursu Eco-miasto, organizowana przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID Warszawa i współorganizowana przez dziennik branżowy Teraz Środowisko.

ECO-MIASTO to ogólnopolski projekt mający na celu popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. ECO-MIASTO to także konkurs dla wszystkich małych i dużych miast.

Miasta mogą przystąpić do konkursu w każdej z pięciu kategorii jakimi są: Gospodarka wodna, Zieleń miejska, Gospodarka odpadami, Zrównoważona mobilność czy Efektywność energetyczna.

Zaś walka ze smogiem, zachęcanie do selektywnej zbiórki odpadów czy podnoszenie poziomu ich recyklingu mogą posłużyć za przykłady zaangażowania samorządów w realizację polityki środowiskowej i wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju w polskich miastach.

Wśród laureatów konkursu w ubiegłych latach znalazły się miasta takie jak: Bielsko - Biała (w 2015 roku) czy Częstochowa (w 2017 roku). Miasto Bielsko - Biała w roku 2018 otrzymało także wyróżnienie we wspomnianym konkursie.

Konkurs na Eco-miasto trwa do 31 stycznia 2020 roku i jest to ostateczny czas, do którego należy przesłać formularze zgłoszeniowe. Zgłoszenia należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin, formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.eco-miasto.pl