^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Rolniku, spisz się! Powszechny Spis Rolny

Od 1 września do 30 listopada odbędzie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r. Każdy faktyczny użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma od Prezesa GUS list. List będzie zawierał informację o obowiązku spisania się oraz informację jak należy to zrobić.
W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody spisania się:

  1. Samospis internetowy - obowiązkowa metoda spisowa, o której rolnicy powinni pomyśleć w pierwszej kolejności. To najwygodniejsza metoda, ponieważ rolnik może spisać się samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnych Punktów Spisowych.
  2. Infolinia spisowa - jeśli rolnik nie może lub nie chce się spisać przez internet, może zadzwonić pod numer 22 279 99 99, gdzie poda niezbędne dane.
  3. Rachmistrz terenowy – jeśli rolnik nie skorzysta z powyższych 2 metod, może spodziewać się wizyty rachmistrza, którzy rozpoczną wizytację od 1 października. Rolnik nie będzie miał możliwości odmówienia odpowiedzi na pytania i przełożenia wizyty.

Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Badanie to obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju i jest jedynym źródłem informacji , które ocenia stan polskiego rolnictwa. Rolnicy, dzięki spisowi mogą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji. Dane zebrane w ramach spisu rolnego są objęte tajemnicą statystyczną, którą gwarantuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl. guz spis rolny

źródło: www.spisrolny.gov.pl

fot: zdjęcie poglądowe; internet

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com