^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłasza konkurs pt. "Świat się kręci wokół wsi"

 

210525 MRiRW konkurs filmowyFB IG 1200x1200px v2 002 002

210525 MRiRW konkurs filmowyTT 1098x616px 002 002

210525 MRiRW konkurs filmowywww 1201x507px 002 002

Logotyp do ogłoszenia na stronę internetową Konkursu 002

W dniu 26 maja 2021 roku został ogłoszony ogólnopolski amatorski konkurs filmowy pn. „Świat się kręci wokół wsi”. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest organizatorem tego Konkursu, który ma na celu przede wszystkim wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Poprzez przekaz filmowy można pokazać polską wieś jako miejsce do bezpiecznego życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych.

Rolnik to zawód zasługujący na wyjątkowy szacunek społeczeństwa. Nasze życie i bezpieczeństwo zależą w dużej mierze od efektów ciężkiej pracy rolników. Zrozumieliśmy to szczególnie w dobie pandemii, gdy ograniczenia z nią związane jeszcze bardziej zwiększają zależność społeczeństwa od wytwórców produktów rolnych zwłaszcza tych lokalnych. Dlatego bądźmy #SolidarnizRolnikami, bo wiele im zawdzięczamy.

Konkurs skierowany jest do młodzieży mieszkającej na wsi. Młodzi rolnicy, będą mogli spojrzeć na swoje miejsce w przestrzeni wiejskiej przez pryzmat obiektywu. Mamy nadzieję, że perspektywa widza własnej rzeczywistości wzmocni w nich przekonanie, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów a filmowe opowieści o życiu na wsi staną się inspiracją dla innych młodych ludzi. Natomiast Odbiorcy filmów zobaczą wieś jako przyjazne miejsce do życia i rozwoju zawodowego, a w rolniku dostrzegą wszechstronnego człowieka, który może zbudować swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych.

Informacje o konkursie zostały opublikowane w dniu 26 maja br. na stronach https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wez-udzial-w-ogolnopolskim-konkursie-filmowym-swiat-sie-kreci-wokol-wsi i https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com