^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Poradnik antykryzysowy dla obszarów wiejskich

REGULACJE

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 25 kwietnia 2021 link: http://www.poradnik-row.pl/index.php/wgd/regulacje/605-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-przedluzony-do-25-kwietnia-2021
W związku z pandemią COVID-19 rodzice i opiekunowie są uprawnieni do dodatkowego zasiłku na opiekę nad dziećmi do lat 8 oraz dziećmi niepełnosprawnymi do 24 lat. Okres wypłaty zasiłku, zarówno dla ubezpieczonych w ZUS, jak w KRUS obowiązuje do 25 kwietnia br.

Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – pożyczki dla turystyki link: http://www.poradnik-row.pl/index.php/regiony/608-przedsiebiorcza-polska-wschodnia-pozyczki-dla-turystyki
Firmy dotknięte trudną sytuacja związaną z pandemią COVID-19, mogą skorzystać z korzystniejszych warunków pożyczek z projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka. Pożyczka może zostać przeznaczona m.in. na inwestycje w obiekty noclegowe, gastronomiczne, infrastrukturę rekreacyjno-sportową i uzdrowiskową, tworzenie parków tematycznych czy produkcję i sprzedaż ekologicznej żywności, produktów regionalnych i tradycyjnych.

Unijne wytyczne BHP w czasie pandemii, link: http://www.poradnik-row.pl/index.php/przedsiebiorca/regulacje/607-unijne-wytyczne-bhp-w-czasie-pandemii
W warunkach zagrożenia COVID-19 jednym z kluczowych wyzwań jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) może w praktyczny sposób pomóc w dostosowaniu pracy do nowych okoliczności oraz przyczyniać się do ograniczenia rozprzestrzeniania COVID 19. Wspierając w tym zakresie unijnych pracodawców i pracowników, Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) zaktualizowała wydane w kwietniu 2020 r. unijne wytyczne: „COVID-19 - Powrót do miejsca zatrudnienia — dostosowywanie środowiska pracy i ochrona pracowników”.

 

REKOMENDACJE
Profesjonalizm i bezpieczeństwo podstawą oferty turystyki wiejskiej w dobie pandemii, link:http://www.poradnik-row.pl/index.php/turystyka-wiejska/rekomendacje/604-profesjonalizm-i-bezpieczenstwo-podstawa-oferty-turystyki-wiejskiej-w-dobie-pandemii
Pandemia koronawirusa ma dwojakie konsekwencje dla obiektów agroturystycznych. Z jednej strony powoduje dużo większe zainteresowanie wypoczynkiem na wsi, z drugiej strony niesie za sobą wyzwania dla osób prowadzących taką działalność. W związku z powyższym Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" przy wsparciu finansowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, realizuje projekt, który ma na celu poprawę, jakości świadczonych usług turystycznych na wsi i zwiększeniu bezpieczeństwa zdrowotnego.

Bezpieczeństwo produkcji żywności w małych zakładach przetwórczych - studia podyplomowe. Link: http://www.poradnik-row.pl/index.php/rynek-rolno-spozywczy/rekomendacje/613-bezpieczenstwo-produkcji-zywnosci-w-malych-zakladach-przetworczych-studia-podyplomowe:
Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie prowadzi nabór na dwusemestralne studia podyplomowe pt: „Bezpieczeństwo zdrowotne produkcji żywności w gospodarstwach rolniczych i małych zakładach przetwórczych”. Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I i II stopnia, głównie dla pracowników i doradców ODR oraz rolników.

Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” link: http://www.poradnik-row.pl/index.php/dzialalnosc-non-profit/rekomendacje/606-konkurs-po-pierwsze-rodzina
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej otwiera drugą edycję konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. To projekt, w ramach, którego organizacje z trzeciego sektora mogą uzyskać łącznie do 8,4 miliona zł na realizację projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.

AKCJE
#wybieramPOLSKIEjabłka. Link: ://www.poradnik-row.pl/index.php/rynek-rolno-spozywczy/akcje/609-wybierampolskiejablka:
Gra mobilna „Ninja z sadu” zachęca dzieci do jedzenia jabłek! Gra w bardzo prosty sposób, w formie zabawy przekazuje ciekawostki i nieoczywiste informacje na temat jabłek. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Gra jest dostępna w sklepie Google Play.

OIP

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com