^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Szkolenie bioasekuracyjne dla hodowców trzody chlewnej w woj. śląskim

W związku z rozprzestrzeniającym się w kraju afrykańskim pomorem świń Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej, realizujące działanie „Integracja wiedzy i doświadczeń w obliczu zagrożenia ASF” zorganizowało w dniu 25 czerwca przy współudziale Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie szkolenie bioasekuracyjne dla hodowców trzody chlewnej w woj. śląskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii. Działanie jest finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

W imieniu Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej słowo wstępne na temat realizowanego projektu wygłosił Pan Tomasz Parzybut.

Tematykę zabezpieczenia bioasekuracyjnego gospodarstw rolnych omówiła Pani dr Urszula Teter, specjalistka ds. ASF-u oraz przedstawicielka firmy Cid Lines. Problemy związane z ASF oraz sytuację w branży mięsnej przedstawił Pan Jerzy Smogorzewski, Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Uczestniczący w szkoleniu hodowcy otrzymali bezpłatne pakiety bioasekuracyjne, a w tym: pojemnik 20 l, środek dezynfekcyjny, opryskiwacz z lancą, rękawiczki, ochraniacze na buty długie oraz kombinezony ochronne.

Fot. Robert Świerczewski

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com