^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Młodzi plastycy dla Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

MŁODZI PLASTYCY DLA ŚLĄSKIEGO OŚRODKA DORADZTWA ROLNICZEGO W CZĘSTOCHOWIE

W ubiegłym roku Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie nawiązał współpracę z Zespołem Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie. Jednym z pierwszych wymiernych efektów było zaprojektowanie i wykonanie statuetki – nagrody dla laureatów konkursów zorganizowanych przez nasz Ośrodek. Statuetki wręczone zostały po raz drugi m.in. podczas Konferencji towarzyszącej XXVII Krajowej Wystawie Rolniczej w Auli Jana Pawła II na Jasnej Górze. Otrzymali ją Najlepsi Beneficjenci Doradztwa Rolniczego w Województwie Śląskim.

IMG 8448

Kontynuacją dobrej współpracy było zorganizowanie przez nasz Ośrodek dla tegorocznych maturzystów pleneru. Warsztaty odbyły się w „Domku Pstrąg” w Złotym Potoku w dniach od 6 września do 29 września. Brały w nim udział kilkuosobowe grupy uczniów wraz z wychowawcami, turnusy wymieniały się, co trzy dni. W ramach współpracy Ośrodek nieodpłatnie udostępnił noclegi i wyżywienie, a także zapewnił materiały plastyczne. Obsługę obiadów zapewniła Spółdzielnia Socjalna Jura w Złotym Potoku.

IMG 8447IMG 8438

W zamian za zorganizowanie pleneru, jego uczestnicy pozostawili dla naszego Ośrodka namalowane przez siebie obrazy. Otrzymane obrazy od uczniów są wyeksponowane w siedzibie ŚODR w Częstochowie w Sali wykładowo -komputerowej. Część z nich nasza Instytucja wykorzystuje, jako nagrody w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez ŚODR jak również przez Instytucje współpracujące z nami.

IMG 8417   IMG 8441

Poprzez takie działania nasz Ośrodek nie tylko promuje utalentowaną młodzież z naszego regionu, ale również integruje się z lokalną społecznością.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com