^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Dzień Kartofla w Parku Etnograficznym

DSC 0201

 

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Oddział w Mikołowie, w niedzielę 04 października w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie, uczestniczyć będzie w imprezie pod nazwą „Dzień Kartofla”.

Pracownicy Działu Systemów Produkcji Rolnej na stoisku promocyjnym Ośrodka, zaprezentują najnowsze odmiany ziemniaków jadalnych. Będzie prezentowanych kilkanaście odmian ziemniaka z różnych grup wczesności i różnej przydatności do spożycia. Większość odmian przedstawianych na wystawie znajduje się już w sprzedaży.

Wszystkim zainteresowanym będziemy udzielać doradztwa na temat cech odmianowych ziemniaka - ważnych z punktu widzenia konsumenta.

Udzielając konsultacji i wywiadów przedstawimy również rolę i zadania doradztwa rolniczego oraz wybrane zagadnienia z uprawy i ochrony ziemniaka.                                                                                                                          

Udział w takich imprezach pozwala przybliżyć pracę doświadczalną i wdrożeniową Ośrodka producentom ziemniaków, ułatwia lepsze dotarcie do konsumenta, a konsumentom umożliwia właściwy wybór typu kulinarnego odmiany.

Zainteresowanie wystawą w poprzednich latach było duże, prezentowane odmiany przyciągały uwagę zwiedzających.

Serdecznie zapraszamy!

 

Teresa Giel

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com