^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ROLNIK-FARMER ROKU” - XXVI EDYCJA

Stowarzyszenie „Polski Klub ROLNIK-FARMER ROKU” organizatorzy XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Rolnik-Farmer Roku” zwrócili się do Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie o rozpropagowanie wiadomości o konkursie i zgłoszenia kandydatów do tytułu „Rolnik-Farmer Roku”.

            Tytuł ten można otrzymać w następujących kategoriach:

  • gospodarstwa rodzinne,
  • gospodarstwa ogrodnicze,
  • gospodarstwa sadownicze,
  • gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu (usługi, przetwórstwo, handel itp.)
  • przedsiębiorstwa rolnicze.

Kategorie mogą ulec zmianie po otrzymaniu materiałów zgłoszeniowych i wizytacji gospodarstw zakwalifikowanych do Finału Konkursu.

Spośród kryteriów konkursu najważniejszymi wydają się być: efektywność gospodarowania  mierzona  wydajnością i uzyskiwanymi plonami nawet w niesprzyjających warunkach przyrodniczych, dbałość o dobrostan zwierząt i żyzność gleby, estetyka zagrody i przestrzeganie przepisów bhp i innych.

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymują oprócz tytułu „ROLNIK-FARMER  ROKU” i statuetki „Złotego Jabłka”, również między innymi prawo używania tytułu i logo Konkursu w swoich materiałach promocyjno-reklamowych.

Więcej informacji o konkursie i ankietę zgłoszeniową zainteresowani rolnicy-producenci rolni otrzymają od swoich doradców - pracowników Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Termin nadsyłania zgłoszeń (wypełnionych ankiet) - do 10 czerwca 2019 roku.

20190508 120554zm