^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Producenci truskawek z województwa śląskiego na TSW 2016

 

 

 

tsw 001

 W dniu 13 stycznia br. czterdziestodwuosobowa grupa producentów truskawek z województwa śląskiego, od Cieszyna po Kłobuck, uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym na jedne z największych targów ogrodniczych w Polsce, z ofertą dla producentów owoców jagodowych. Tegoroczna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa odbyła się w nowej lokalizacji, w nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym na Warsaw Expo w Nadarzynie. Na targach prezentowało swoje produkty 205 firm z branży ogrodniczej. Wystawcy zaoferowali producentom bogaty i zróżnicowany asortyment maszyn i urządzeń, niezbędnych w  nowoczesnym gospodarstwie ogrodniczym, m.in. maszyny sadownicze i warzywnicze (m.in. ciągniki, opryskiwacze, platformy sadownicze, maszyny uprawowe, kosiarki, podnośniki, ładowarki, wózki widłowe), biologiczne oraz chemiczne środki ochrony roślin, nowoczesne nawozy dolistne i doglebowe, nawozy ekologiczne i stymulatory wzrostu, maszyny do sortowania i pakowania owoców, elementy konstrukcji przeciwgradowych, podpory, siatki, skrzyniopalety, pojemniki, palety, akcesoria ogrodnicze, urządzenia mechaniczne do profesjonalnych prac w sadzie i w polu, preparaty do higieny sanitarnej, maty, kostki z wełny mineralnej, samochody dostawcze, usługi budowlane – projektowanie i budowa wielkogabarytowych obiektów magazynowych, usługi informatyczne dla firm.

Na stoiskach z materiałem szkółkarskim prezentowano nowości odmianowe truskawek i drzewek owocowych. Swoją ofertę odmianową przedstawiły również warzywnicze firmy nasienne. Rolnicy zainteresowani budową i wyposażeniem obiektów przechowalniczych zapoznali się z urządzeniami do budowy i wyposażenia nowoczesnych chłodni i przechowalni owoców i warzyw, oraz usługami w tym zakresie.

Ważnym elementem pierwszego dnia targów była Konferencja Truskawkowa. Wykłady polskich i zagranicznych specjalistów, zarówno naukowców jak i praktyków, cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy (największa frekwencja !). Wykładowcy z Polski, Niemiec, Holandii i Francji przedstawili innowacyjne rozwiązania związane z nawożeniem i ochroną truskawek uprawianych w polu i pod osłonami.

W trakcie konferencji odbyło się losowanie nagród dla prenumeratorów czasopisma „Jagodnik”. Szczęśliwym zdobywcą głównej nagrody, traktorka ogrodowego do koszenia trawy Husqvarna, został producent truskawek z Pyskowic, uczestnik seminarium wyjazdowego organizowanego przez nasz Ośrodek (Dział Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa). Gratulujemy!

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com