^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Konkurs „Kobiety na start”

kobiety na startI Ogólnopolski Konkurs dla najbardziej aktywnych grup kobiet wiejskich „Kobiety na start" organizowany jest przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. wydawcę "Tygodnika Poradnika Rolniczego", Top Agrar Polska, "Modna Gospodyni".

 

Celem konkursu jest promocja działalności Kół Gospodyń Wiejskich i innych grup kobiet wiejskich, oraz prezentacja tych grup kobiet, które aktywnie działają na rzecz otaczającego ich środowiska, np. integracji z lokalną społecznością.

 

Pomysł na konkurs pojawił się w związku z przypadającym w przyszłym roku jubileuszem 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce.

 

Konkurs przebiega w trzech etapach:
I etap- spośród wszystkich nadesłanych do konkursu zgłoszeń jury wybierze 48 Kół (po 3 z każdego województwa). Następnie wybrane Koła będą reprezentowane na łamach „Tygodnika Rolniczego" i „Modnej Gospodyni".

II etap- spośród 48 zakwalifikowanych Kół jury wybierze 16, po jednym z każdego województwa. Wyniki tej części konkursu będą opublikowane na łamach magazynu "Modna Gospodyni" oraz na stronach Tygodnika Poradnika Rolniczego.

III etap- FINAŁ- spośród 16 Kół jury wybierze 3 zwycięzców oraz dodatkowo jedno Koło otrzyma nagrodę Czytelników.

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu w 2016 r.

 

W konkursie mogą brać udział wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników oraz na podstawie innych ustaw, w tym w formie stowarzyszeń. W konkursie mogą brać udział także inne podmioty prowadzące działalność o charakterze podobnym do Kół Gospodyń Wiejskich (stowarzyszenia, grupy niezarejestrowane i niezrzeszone).

 

Jury oceni Koła Gospodyń Wiejskich i inne grupy kobiet wiejskich wg następujących kryteriów:
– aktywności działania na rzecz społeczności lokalnej
– kultywowania dziedzictwa kulturowego: kulinarnego, rękodzielniczego, plastycznego, muzycznego
– działalności edukacyjnej
– umiejętności organizacyjnych

 

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody:
nagroda główna w wysokości 7 tys. złotych,
za drugie miejsce 5 tys. złotych,
za trzecie miejsce 3 tys. złotych.

 

Poza gotówką, nagrodą będzie również prezentacja zakwalifikowanych do finału 16 Kół na łamach kwartalnika „Modna Gospodyni".

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy dostarczyć na adres
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. , ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań, z dopiskiem konkurs "KGW na start" lub „ Kobiety na start" lub na adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do 30 października 2015 roku.

 

Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego" i „Modnej Gospodyni".

 

Informacje o konkursie, regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.tygodnik-rolniczy.pl oraz www.modnagospodyni.pl oraz pod numerem telefonu 61 8690600 od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 12.00.

 

Źródło: www.modnagospodyni.pl

 

REGULAMIN

KWESTIONARIUSZ ZGŁOSZENIOWY

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com