^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Zwycięzcy Konkursu Piosenki Ludowej

logo KSOWszarotki3

Konkurs Piosenki Ludowej, który odbył się na scenie, w plenerze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie w oddziale w Mikołowie w dniach 25-26 czerwca wyróżnił się bardzo wysokim poziomem występów.

Do konkursu zgłosiło się 20 śpiewających zespołów, w większości były to śpiewające zespoły KGW. W konkursie, oprócz zaśpiewania utworów z własnego regionu Śląska, czy nawet własnej wsi, należało przedstawić historię powstania czy okoliczności śpiewania jednej z prezentowanych piosenek. Oprócz tego, zespoły same się przedstawiły, dzięki czemu widownia mogła lepiej poznać historię zespołów i prezentowanych piosenek. Wszystkie zespoły wystąpiły w pięknych regionalnych strojach, co dodatkowo przykuwało uwagę. Jury w składzie: Anna Kamyk, Katarzyna Szendzielorz i Katarzyna Gacek-Duda - znawczynie tematu śląskiego folkloru, stwierdziły, że poziom przygotowanych występów był naprawdę bardzo wysoki, co więcej, każda z Pań stwierdziła, że wyniosły wiele inspiracji z tego konkursu, przysłuchując się i oceniając zespoły. Konkurs był 2 -dniowy, więc nagrody zostały przyznane w niedzielę po długich chwilach oczekiwań przez publiczność.

Zwycięzcami zostali:
I nagroda - 2000 zł została przyznana Zespołowi Regionalnemu "Szarotki" z Mościsk
II nagroda - 1500 zł dla Zespołu Śpiewaczego "Dąbrowianki" z Dąbrowy
III nagroda - 1000 zł dla Zespołu Śpiewaczego "Urbanowiczanki" z Urbanowic


Dodatkowo wręczono 6 wyróżnień od Śląskiej Izby Rolniczej oraz Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Zespołami, które nagrodzono wyróżnieniami były: Zespół Regionalny "Mikołowianki", Zespół Śpiewaczy "Baranowice", Zespół Śpiewaczy "Toporowianki", Regionalny Zespół Śpiewaczy "Jaśkowiczanie", Zespół Śpiewaczy "Karolinki" i Zespół Śpiewaczy "Dobrzanki".

Wszystkim zespołom dziekujemy za miłe, artystyczne wrażenia i zapraszamy za rok!!!

Chcesz zostać Partnerem KSOW - zarejestruj się na stronie ksow.pl

nagroda2

 zespół2

zespół3

zespół5zespół6jury2zespół4

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com