^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Innowacje i dobre praktyki w uprawie ziół i lawendy

logo KSOW

Operacja pn. „ Innowacje i dobre praktyki w uprawie ziół i lawendy” dotyczy wyjazdu studyjnego dla rolników i doradców rolniczych z województwa śląskiego do gospodarstw zielarskich w innych województwach, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca 2022r.

Celem operacji jest zdobycie wiedzy i zobaczenia jak w praktyce wygląda nowoczesna technologia uprawy ziół i poznanie dobrych praktyk w tym zakresie. Podczas tej operacji chcemy się zapoznać z technologią oraz innymi aspektami uprawy ziół, które będą interesowały uczestników wyjazdu studyjnego. Operacja ma także na celu zachęcenie rolników do uprawy ziół we własnych gospodarstwach, a także przejścia na uprawę ekologiczną ziół, gdyż na taki surowiec jest większy popyt.

Efektem natychmiastowym tej operacji będzie zapoznanie się 25 osobowej grupy złożonej z rolników i doradców rolniczych z nowoczesną technologią i dobrymi praktykami w towarowej uprawie ziół i lawendy.

Spodziewanym efektem długoterminowym jest upowszechnienie przez uczestników nabytej wiedzy i doświadczenia z innymi rolnikami, poszukującymi informacji na temat uprawy ziół i lawendy. Operacja ta może przyczynić się także do: przejścia gospodarstw na uprawę ekologiczną, do powstania grupy producentów ziół w naszym województwie, a poprzez to do zwiększenia dywersyfikacji dochodów w tych gospodarstwach. Ten wyjazd studyjny może także przyczynić się do powstania nowych gospodarstw edukacyjnych czy gospodarstw pokazowych o tematyce zielarskiej, spowoduje także dalsze szukanie informacji, wiedzy i nowinek technologicznych wykorzystywanych przy uprawie ziół.

Wszelkich informacji na temat realizowanej operacji udziela Brygida Stroczyk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Chcesz zostać Partnerem KSOW – zarejestruj się na stronie www.ksow.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com