^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęty w zmodernizowanej bielskiej szkole ogrodniczej

1 września 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Dzień ten uświetnili zaproszeni goście na czele z  Panem Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i Prezydentem Miasta Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim. Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie reprezentowała Pani Dyrektor O/Bielsko-Biała Magdalena Jakubiec.

Dzięki podjętym  działaniom i inwestycjom bielski Ogrodnik staje  się placówką nowoczesną, pod wieloma względami min. dbałości o środowisko naturalne, wprowadzania nowych technologii produkcji roślin, wykorzystania alternatywnych źródeł ciepła, a równocześnie przyjazną uczniom i stale dbającą o wysoką jakość kształcenia, której sprzyjają nowe inwestycje. W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego nastąpiło oddanie do użytku dwóch nowych pracowni:  dydaktycznej i produkcyjnej oraz dwóch zmodernizowanych szklarni produkcyjnych, z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych z zachowaniem najwyższych standardów ochrony środowiska. Obiekt ogrzewają  nowoczesne kotły gazowe kondensacyjne w układzie kaskadowym oraz gruntowa pompa ciepła wspomaganą gazowym kotłem  kondensacyjnym.  Całość układu technologicznego jest w pełni z automatyzowana i opomiarowana w celu uzyskania jak najefektowniejszej pracy układów z zachowaniem niskiej emisji CO2 w trosce o środowiska naturalne.

W celu zminimalizowania kosztów energii elektrycznej na dachu budynku zostały zabudowane panele fotowoltaiczne, które  zapewnią wyprodukowanie energii elektrycznej na potrzeby produkcji.

Oprócz tego zrobiono termomodernizację budynku szkoły, a konstrukcje zmodernizowanych szklarni wykonane zostały z  profili aluminiowych i  nowoczesnego przeszklenia, które jednocześnie umożliwiają uprawę roślin i warzyw  bez strat cieplnych wynikających z przeszkleń .

Efektem wszystkich tych działań są piękne, ciepłe szklarnie, super doposażone pracownie dydaktyczno-produkcyjne i zadowoleni uczniowie, którzy z radością będą w nowym roku szkolnym chłonęli wiedzę i zdobywali praktyczne doświadczenie warsztatowe w tak nowoczesnej szkole.

wstęga

Dyrektorministerpracownia

Na podstawie:

informacji zamieszczonej na stronie https://ogrodnik-bielsko.edu.pl , autorstwa Krystyny Janik-Chrapusta

zdjęcia: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com