^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

V Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych

W dniach 10-12 grudnia w Krakowie odbył się "V Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych".

Wzięło w nim udział ponad 250 uczestników, w tym członkowie Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, przedstawiciele MRiRW, doradcy CDR i ODR, rolnicy, członkowie LGD, przedstawiciele nauki.

Celem konferencji był rozwój idei zagród edukacyjnych w Polsce, jako elementu różnicowania źródeł dochodu mieszkańców wsi oraz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa wielofunkcyjnego

Trwająca trzy dni konferencja podzielona była na „etapy „ .

  • - Sesje Plenarne "Funkcjonowanie gospodarstw edukacyjnych – nowe wyzwania" oraz "Rozwój kompetencji i potencjału rozwojowego Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych", z bardzo zróżnicowanymi wykładami tematycznymi
  •  48367661 1419938578137745 3597353672419311616 o
  • - 5 wyjazdów studyjnych po terenie Małopolski, na trasach tematycznych : „Perły natury”, „Źródła narodowej tożsamości”, „W sportowym stylu”, „Dla ciała i dla ducha” oraz „Podróże ze smakiem”. Każda z tras ( do wyboru uczestnika ) obejmowała wizyty w wybranej Zagrodzie Edukacyjnej i w innowacyjnym obiekcie turystyki edukacyjnej oraz warsztaty terenowe.

O szczegółach konferencji i przekazanej podczas niej wiedzy napiszemy wkrótce, gdyż część regulacji prawnych o których dyskutowano podczas spotkania wejdzie w życie w nowym roku, wtedy udostępnimy także materiały.

Dla przypomnienia „współorganizatorami” poprzedniego Zlotu , który odbył się w listopadzie 2016 r. był nasz Ośrodek i ZE woj. śląskiego. Uczestnicy podczas wyjazdów studyjnych zapoznawali się z historią , tradycją i osiągnięciami naszych małych ojczyzn oraz brali udział w zorganizowanych dla nich w , zagrodach edukacyjnych, warsztatach. O tym, że zrobiliśmy to dobrze mogliśmy się przekonać podczas pobytu w Krakowie, słysząc bardzo wiele miłych słów od „zagrodowiczów” z całej Polski.

Aktualnie Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych zrzesza 252 obiekty w całym kraju, w tym
18 ZE na terenie woj. śląskiego.

zdjęcie pochodzi ze strony OSZE

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com