^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Akademia Liderów Rozwoju Obszarów Wiejskich

W dniach 1-3 lipca b.r. pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z województwa śląskiego uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym do województwa małopolskiego. Uczestnikami operacji byli uczniowie szkół rolniczych, rolnicy i domownicy rolników w wieku od 16 do 35 roku życia. Podczas zadania, wizytowaliśmy bacówkę prowadzoną przez Pana Kazimierza Furczonia, tłocznię soków "Maurer" oraz Lokalną Grupę Działania "Brama Beskidu".
W bacówce mogliśmy wysłuchać bardzo ciekawej prezentacji na temat pasterstwa oraz tego jak wytwarza się tradycyjne sery: oscypek i bundz, a także skosztowaliśmy żentycy - napoju nierozerwalnie związanego z historią Podhala.

529fd39cb0721108
Następnie udaliśmy się do Tłoczni Maureara, gdzie przedstawiciel lokalnej firmy, zajmującej się produkcją soków ekologicznych oraz trunków regionalnych, opowiedział nam o palecie oferowanych produktów, których mogliśmy później posmakować. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Gminnym Domu Kultury w Podegrodziu, podczas której przedstawiciel Lokalnej Grupy Działania "Brama Beskidu" przedstawił nam ciekawe projekty realizowane w terenie, ze wsparciem finansowym LGD.

706aa825ce836ed2 W ramach szkoleń prowadzonych przez doświadczonych prelegentów pierwszego i trzeciego dnia wyjazdu, zostały poruszone zagadnienia dotyczące m.in. PROW 2014-2020, działania Współpraca, SIR, GPR, spółdzielni, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, LGD, sprzedaży bezpośredniej oraz efektywności produkcyjno-ekonomicznej indywidualnych gospodarstw.

7644e98f8715c168
W czasie wolnym od zajęć, młodzież mogła udać się do centrum Zakopanego, co zajmowało raptem kilkanaście minut od miejsca zakwaterowania.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com