^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

„Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej”

 ksow slaskie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej  „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje, że w dn. 26.06.2018 r. odbędzie się konferencja pod nazwą „Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego przy ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 70/126 w godzinach 9:30:00-16:00. Konferencja zostanie poprowadzona przez eksperta zajmującego się tematyką zakładania, prowadzenia i funkcjonowania wiosek tematycznych. Do udziału w konferencji zapraszamy mieszkańców terenów wiejskich, rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, przedstawicieli instytucji wspierających rozwój obszarów wiejskich oraz wszystkie osoby zainteresowaną podaną tematyką.
Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap stanowi konferencja, a drugi to wyjazd studyjny w trakcie, którego odbędą się warsztaty metodyczne. Wyjazd studyjny zostanie zrealizowany na terenie województwa dolnośląskiego w powiecie legnickim - wizyta w docelowych wioskach tematycznych w dniu 6.07.2018r.

Wioski tematyczne


Operacja ma na celu zapoznanie uczestników z ideą, terminologią, metodyką zakładania wiosek tematycznych, poznaniem ciekawych działań i inicjatyw społecznych prowadzonych na obszarach wiejskich, aktywizację mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących zachowaniu dziedzictwa kulturowo-historyczno-przyrodniczego, pobudzenia przedsiębiorczości wiejskiej oraz aktywizacji społecznej i ekonomicznej poprzez promocję idei wiosek tematycznych i wdrażanie podmiotów ekonomii społecznej na obszarach wiejskich. W trakcie wyjazdu studyjnego uczestnicy zapoznają się z dobrymi praktykami w tym zakresie. W województwie śląskim nie ma wiosek tematycznych, które funkcjonują z powodzeniem w innych województwach naszego kraju. Realizacja operacji pozwoli w najlepszy sposób na poznanie idei, funkcjonowania i zakładania wiosek tematycznych.
Partnerem realizowanej operacji są: Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” Lokalna Grupa Działania i Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w operacji prosimy o zgłaszanie się na adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje dostępne są również pod numerem tel. 34/ 377 01 19.
Operacja pod nazwą „Wioski tematyczne przykładem zintegrowanego systemu wsparcia ekonomii społecznej” została wybrana do realizacji w ramach naboru do dwuletniego Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019 dla Konkursu nr 2/2018 ogłoszonego w dniu 4 stycznia 2018 r dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w wyniku pozytywnej oceny merytorycznej przez Komisję Oceny Merytorycznej Operacji.

zdj. źródło: internet

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com