^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Relacja ze szkolenia "Ewidencja przychodów i rozchodów na potrzeby realizacji wybranych działań inwestycyjnych PROW 2014-2020"

  piniądz W dniu 4 grudnia 2017 roku w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu odbyło się szkolenie nt; „ Ewidencji przychodów i rozchodów na potrzeby realizacji wybranych działań inwestycyjnych PROW 2014-2020”.vat
Podczas szkolenia zostały omówione tematy związane z prowadzeniem rachunkowości w gospodarstwie rolnym, rozliczanie podatków przy prowadzeniu działalności rolniczej i działalności gospodarczej, rozliczanie podatku VAT, zmiany w podatkach na rok 2018 oraz prowadzenie działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). Omówiono wymogi w zakresie podatku VAT, czyli kto musi się rejestrować jako podatnik, jakie czynności podlegają podatkowi VAT, a nie stanowią działalności gospodarczej, oraz jakie przysługują zwolnienia. Wielu rolników musi wystawiać faktury. W tym zakresie poruszono temat w jaki sposób rozliczać transakcje o charakterze międzynarodowym czyli zakup maszyn i urządzeń rolniczych nabytych za granicą. W przypadku prowadzenia działalności rolniczej i pozarolniczej omówiono sposoby ich łączenia, formy wyboru opodatkowania oraz rozliczenie przychodów i kosztów. Rolniczy Handel Detaliczny to nowe pojęcie w działalności rynkowej rolników. Pojawiło się z początkiem bieżącego roku. W tym temacie poruszono podstawowe pojęcia jak: kryteria uznania działalności za RHD, wymagania do jej prowadzenia i przede wszystkim wymogi zwolnienia z podatku. Ze względu na duża ilość uczestników szkolenia posiadających własna działalność gospodarczą, prowadzący szczegółowo odpowiadał na pytania w jaki sposób łączyć działalność rolniczą  i pozarolniczą i w jaki sposób rozliczać VAT, a przede wszystkim radził jak rozwiązywać problemy pojawiające się przy rozliczeniach z fiskusem.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com