^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Relacja ze szkolenia " Sprzedaż produktów poprzez sklep internetowy - zasady zakładania działalności krok po kroku".

zdjęcie news 2

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dn. 16-17 listopada 2017 r zorganizowało szkolenie pt. „Sprzedaż produktów poprzez sklep internetowy - zasady zakładania działalności krok po kroku”.

       Postępujący rozwój technologiczny oraz zmiana przyzwyczajeń konsumentów sprawiają, że coraz chętniej robimy zakupy w internecie. Korzystając ze sklepu internetowego mamy możliwość zrobienia zakupów o każdej porze, z dostarczeniem do domu i co najważniejsze, niejednokrotnie w korzystniejszej cenie niż w sklepie stacjonarnym. Ze statystyk wynika, że co drugi Polak robi zakupy w sieci. Szacuje się, że w Polsce funkcjonuje już ok. 20 tys. sklepów online, z czego w 2016 zarejestrowano ich 7,5 tys. Prognozuję się, że aż o 1/3 w przeciągu 5 lat wrośnie liczba sklepów internetowych na rynku. Wartość rynku e-commerce (handel elektroniczny) w Polsce wynosi obecnie około 35 mld. złotych, a do 2020 ta wartość ulegnie podwojeniu. Konsumenci dzięki, coraz lepszej jakości usług coraz chętniej kupują nie tylko ubrania, sprzęt AGD, książki itd., ale również żywność. To duża szansa na rozwój i dodatkowe źródło dochodu dla rolników. Przykładem jest prężnie działający sklep http://www.paczkaodrolnika.pl/, który dostarcza świeże płody rolne prosto do domu.

       zdjęcie news 1Celem szkolenia było zapoznanie uczestników, tj. specjalistów ośrodków doradztwa rolniczego oraz osób związanych z rozwojem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich z zasadami zakładania sklepu internetowego, jego funkcjonowaniem, prowadzeniem i promowaniem.

Doświadczony ekspert w kolejnych krokach pokazał wybór odpowiedniej domeny, hostingu i platformy sklepowej. W zależności od nakładów finansowych jakie możemy ponieść przy zakładaniu sklepu mamy wybór pomiędzy ofertami płatnymi czy bezpłatnymi: poczynając od hostingu, platformy sklepowej kończąc na zleceniu założenia sklepu wyspecjalizowanej firmie. Szablon sklepu, szata graficzna, zdjęcia produktów to rzeczy, które będą decydowały o naszym powodzeniu. Przy zakładaniu takiej działalności musimy przemyśleć rodzaj płatności i sposób dostawy, który będzie najkorzystniejszy dla sprzedającego i kupującego. Bardzo ważnym aspektem jest reklama naszego sklepu, szeroko rozumiany marketing i analiza rynku. Zostały również omówione aspekty prawne niezbędne do prowadzenia takiej działalności.

W trakcie szkolenia odbyły się praktyczne warsztaty z zakładania sklepu internetowego w trakcie, którego każdy z uczestników „otworzył” własny sklep. W dniu kolejnym, w trakcie warsztatów, zapoznano się z realiami prowadzenia sklepu. Uczestnicy zapoznali się z plusami i minusami prowadzenia sklepu. Na przykładach funkcjonujących sklepów omówiono dobre praktyki.

Zdobyta wiedza na temat sprzedaży w sieci i funkcjonowania sklepu internetowego to szansa na pobudzenie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com