^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

XVII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara śląska na wesoło”

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku oraz Teatr Ziemi Rybnickiej organizują XVII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gwara śląska na wesoło”.

Pomimo nietypowej sytuacji – pandemii i wielu ograniczeń z tym związanych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich zdecydowały się na kontynuację Turnieju „Gwara śląska na wesoło” i z ostrożnością, po rocznej przerwie, wracają na scenę. Spotkanie w Teatrze Ziemi Rybnickiej z pewnością pocieszy i rozweseli niejednego wielbiciela konkursu w tych trudnych czasach.

 Celem Turnieju jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, zachowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów ludowych oraz promocja gmin powiatu rybnickiego i miasta Rybnika.

 plakat gwara śląska

W tym roku w konkursie weźmie udział 10 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu rybnickiego i Rybnika. Zaprezentują się Koła z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Gmin - Gaszowice, Lyski, Świerklany oraz z Rybnika.

Konkurencje prezentowane w konkursie to: scenka kabaretowa „Teściowo i zięć”, dowolna piosenka śląska oraz ulubione ciasto zięcia.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 23 stycznia 2022 roku o godz.17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku.

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com