^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

GWARA ŚLĄSKA NA WESOŁO

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku oraz Teatr Ziemi Rybnickiej organizują

XVI Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich Gwara śląska na wesoło”.

Pomimo nietypowej sytuacji – pandemii i wielu ograniczeń z tym związanych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, w nieco okrojonym składzie,  zdecydowały się na kontynuację Turnieju „Gwara śląska na wesoło”. Wydarzenie odbędzie się w bezpiecznej przestrzeni - online, a z pewnością w tym smutnych czasach pocieszy i rozweseli niejednego wielbiciela konkursu.

 Celem Turnieju jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, zachowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów ludowych oraz promocja gmin powiatu rybnickiego i miasta Rybnika, ale tym razem możemy dołączyć cel nadrzędny - pokrzepienie.

W tym roku w Konkursie weźmie udział 6 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu rybnickiego i Rybnika. Zaprezentują się Koła z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Gminy Świerklany i Rybnika-Radziejowa.

Konkurencje prezentowane w konkursie to: „O czym gowiedź rozprawio” – scenka kabaretowa oraz piosenka o Ziemi.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału online w imprezie 31 stycznia 2021 roku o godz.17.00 na kanale Youtube i Facebooku Teatru Ziemi Rybnickiej, a wcześniej 24 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na stronę www.ckecl.pl (Youtube, Facebook Watch) na etap gminny, w gminie Czerwionka-Leszczyny. Szczegóły wcześniejszego, gminnego wydarzenia na załączonym plakacie.

Zapewniam, że poczucie humoru pań z Kół Gospodyń Wiejskich rozchmurzy wszystkich przygnębionych widzów!                                                           140628896 229284005415910 5727659659876101431 o

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com