^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

"GWARA ŚLĄSKA NA WESOŁO" W ŚWIERKLANACH

Humor na scenie

Dnia 9 stycznia br. odbyły się w naszej gminie eliminacje do kolejnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara śląska na wesoło”. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne co roku gromadzi na sali bankietowej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach miłośników humoru i amatorów śląskiego języka. Panie walczyły o awans do turnieju powiatowego już po raz dwunasty.

W eliminacjach udział wzięły trzy koła: KGW nr 1 i KGW nr 2 z Jankowic oraz KGW Świerklany Dolne. Zadanie polegało na wykonaniu piosenki związanej z naszym regionem oraz zaprezentowaniu scenki rodzajowej pt. „Oma fit”. Oceniane były również umiejętności kulinarne gospodyń. W jury, które obserwowało zmagania pań na scenie, zasiadła inicjatorka konkursu - pani Jadwiga Gajewska, od lat związana ze środowiskiem gospodyń i rolników. Oprócz niej w komisji znalazła się Olga Zielińska ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, dyrektor GOKiR-u Joanna Stanisz-Cebula i animator kultury Dominika Pukowiec oraz radny Krzysztof Swaczyna. W wyniku głosowania jury wyłonieni zostali następujący reprezentanci do turnieju powiatowego w Rybniku: KGW Jankowice nr 1 - scenka kabaretowa i KGW Świerklany Dolne – piosenka. Z kolei, najsmaczniejsze ciasto – murzynka przygotowały panie z KGW Świerklany Górne i KGW nr 2 w Jankowicach.  

Przesłuchania w gminie Świerklany były ostatnimi z serii spotkań, które pozwoliły na wyłonienie najlepszych KGW do turnieju głównego, organizowanego w Rybniku. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Źródło : www.swierklany.pl

phoca thumb l gosp9phoca thumb l gosp13phoca thumb l gosp23phoca thumb l gosp4

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com