^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Święto Boćka w gminie Kornowac

Niesamowite wydarzenie w pięknych okolicznościach Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Bociek" zbliża się wielkimi krokami. Święto Boćka rozpocznie się już 28 maja o godzinie 16:00. Udział jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać.

Trasa ścieżki Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Bociek” w Pogrzebieniu przebiega przez najbardziej malownicze obszary Gminy Kornowac. Zaledwie 4-kilometrowa trasa pozwala zobaczyć kilka typów różnych siedlisk przyrodniczych, tj. murawy ciepłolubne, zadrzewienia śródpolne, rozległe pola rozdzielone miedzami, stawy. Piękna pofalowana panorama Płaskowyżu Rybnickiego urozmaica naszą wędrówkę dostarczając wspaniałych wrażeń.
Na wszystkich zapisanych uczestników czeka udział w emocjonującej grze terenowej "Straszaki". Raz na sto lat przybierają one ludzką postać i wychodzą z ukrycia, by zobaczyć jak zmienił się nasz świat. Ten dzień nastąpi właśnie 28 maja. Straszaki dawno nie widziały żadnego śmiertelnika, dlatego są bardzo wstydliwe i pochowały się w zakamarkach "Boćka". Jeśli masz dość odwagi, rozumu w głowie i sprytu ruszaj w drogę i odnajdź je wszystkie. Odkryj tajemne hasło, które doprowadzi cię do nagrody, ale przede wszystkim odnajdź skarb cenniejszy niż złoto.
Na wszystkich, którzy dotrą do mety czeka przejażdżka wozem konnym na teren rekreacyjny "Potoki", ognisko oraz animacje z dobrą Heksą. Na miejscu będzie można zakupić kiełbasę (a nawet samemu ją upiec) oraz inne smakołyki od Koła Gospodyń Wiejskich z Kornowaca.
Dziesięcioosobowe grupy będą wypuszczane co 10 minut na trasę. Pierwsza grupa startuje z wejścia na "Bociek" przy ulicy Wiejskiej w Pogrzebieniu o godzinie 16:00. Ostatnia grupa zostanie wypuszczona o godzinie 18:30.
W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione.ŚWIĘTO BOĆKA news
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com