^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

ŚWIERKLANY - OFICJALNE OTWARCIE NOWEGO URZĘDU GMINY

phoca thumb m otw1

29 listopada 2018 r. - uroczyste przecięcie wstęgi, przemowy zaproszonych gości i wręczenie im pamiątkowych medali oraz zwiedzanie budynku gminnego magistratu znalazły się w programie uroczystości związanej z otwarciem nowego Urzędu Gminy. Zaproszenie otrzymało blisko sto osób: wójtowie, burmistrzowie i prezydenci okolicznych miast i gmin, przedstawiciele władz powiatowych i parlamentarnych, reprezentanci lokalnego środowiska, a także przedstawiciele służb mundurowych, kościoła i górnictwa. Nie mogło też zabraknąć naszych przyjaciół z czeskiej miejscowości Vetrkovice, z którą gmina nawiązała kontakt w ramach unijnego projektu.

Był poczet sztandarowy, a orkiestra odegrała hymn państwowy. Przecięcia wstęgi dokonali: wójt Tomasz Pieczka, przewodnicząca Rady Gminy Świerklany Anna Kula-Piecha, starosta rybnicki Damian Mrowiec, były wójt Antoni Mrowiec, który zainicjował budowę nowoczesnego gmachu oraz proboszcz świerklańskiej parafii - ks. prałat Jerzy Paliński, który poświęcił mieszczący się przy ul. Kościelnej 85, budynek.

Goście chwalili przestronne wnętrza, podziwiając przy okazji obrazy udostępnione urzędowi przez jankowicką Galerię „Jan”, które ozdobiły ściany gminnego magistratu. Docenili fakt, że w jednym miejscu mieszkańcy mogą załatwić większość urzędowych spraw, także tych związanych z Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej czy Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – bez konieczności udawania się pod różne adresy, tak jak to miało miejsce do tej pory. Zwiedzili również znajdujący się na drugim piętrze kącik malucha, stworzony z myślą o rodzicach przybywających do Urzędu Gminy Świerklany z małymi dziećmi. Na koniec wpisali się do pamiątkowej księgi.

phoca thumb m otw3phoca thumb m otw6

phoca thumb m otw48

Źródło : www.swierklany.pl

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com