^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

DNI GMINY ŚWIERKLANY ZA NAMI

dozynki31

Starosta Miroslav Černoch i wicestarosta Pavel Kubesa z zaprzyjaźnionej miejscowości Větřkovice w Republice Czeskiej gościli u nas podczas Dni Gminy Świerklany, które połączone zostały z obchodami Dożynek Gminnych 2016. Gościom towarzyszyła czeska orkiestra Větřkovský Příležitostný Dechový Orchestr, która specjalnie dla naszych mieszkańców wystąpiła na scenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jankowicach.

Na program niedzielnego święta złożyły się: przejazd korowodu dożynkowego ze Świerklan ulicami: Kościelną, Rybnicką i Świerklańską do jankowickiego OSiR-u, uroczystość otwarcia Dni Gminy Świerklany oraz przekazanie dożynkowego chleba przez starostów dożynek – państwa Mirelę i Adama Kozików, jak również występy zaproszonych zespołów. Za ciężką pracę w polu dziękował rolnikom wójt gminy Tomasz Pieczka, który życzył im zdrowia i pomyślności oraz obfitych plonów w kolejnych latach. Wcześniej odbyła się msza święta sprawowana w intencji rolników w Kościele pw. Bożego Ciała w Jankowicach.

Podczas Dni Gminy Świerklany nie mogło zabraknąć przedstawicieli lokalnych środowisk – władz sołeckich, kościoła, strażaków, instytucji i organizacji działających na terenie gminy, a także reprezentantów władz parlamentarnych i powiatowych.

Oprócz wspomnianej wcześniej czeskiej orkiestry, publiczności zaprezentowała się  Orkiestra Rozrywkowa „Borynia”, zespół „Happy Folk” oraz Ewa Kopczyńska i Rafał Lincner. Całości dopełniły degustacja potraw przygotowanych przez nasze gospodynie oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Dni Gminy Świerklany odbyły się w ramach projektu pn. „Na polsko-czeskiej granicy wspólnych przygód i wyzwań”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Państwa. Organizatorem niedzielnego święta był Urząd Gminy Świerklany, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Rady Sołeckie Świerklan Górnych, Świerklan Dolnych i Jankowic.

Źródło:www.swierklany.pl

 

Dozynki16

dozynki201 dozynki34Dożynki 2016

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com