^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Orszak Trzech Króli 2023 "Niechaj prowadzi nas gwiazda!"

kolaz

 Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na ulice Katowic powróciło barwne i kolorowe święto Trzech Króli.   IMG 7871

IMG 8038

IMG 8037

6 stycznia o godzinie 14 spod Archikatedry Chrystusa Króla, Trzej Królowie Kacper, Baltazar i Melchior, wsiedli na konie i wraz z barwnym orszakiem oraz zgromadzonym tłumem przeszli ulicami miasta, śpiewając kolędy i wsłuchując się w słuchowisko historii z Objawienia Pańskiego. Na czele korowodu szli kolędnicy z gwiazdą betlejemską, ubrani w stroje śląskie w towarzystwie zespołu bębniarzy. Po przejściu trasy Orszak powrócił pod Archikatedrę, gdzie Trzej Królowie weszli do świątyni, aby złożyć dary i pokłonić się dzieciątku Jezus: mirę, kadzidło i złoto.

IMG 7932

Na zwieńczenie wydarzenia odbył się wspólny koncert kolęd.

IMG 7944

chórNa miejscu uczestnicy przemarszu mogli odebrać od organizatorów śpiewniki i korony w trzech barwach odpowiadające szatom danego Króla. Dzieciom rozdawane były słodycze.

wwww

Jest to stosunkowo młoda tradycja, lecz z roku na rok ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Orszaki w Polsce okrzyknięte są największymi Jasełkami na Świecie.

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com