^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Jubileuszowa Śląska Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików

cz1   W ubiegły weekend w Katowicach – Szopienicach miała miejsca Jubileuszowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu i Królików, organizowana przez Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwenatrza w Katowicach.

cz2

Zaprezentowanych została ponad setka zwierząt przepięknych okazów i różnych ras, bardzo wysoko ocenionych przez sędziów.

     Można było zobaczyć, a nawet dotknąć przepiękne okazy królików od prawdziwych miniaturek do olbrzymów po 7 kg, gołębie różnych ras i barw. Największą uwagę przyciągały gołębie rasy King jest, to gołąb dużo większy od normalnego, wielkości małego kurczaka na wysokich nogach.

cz3

cz4

Prezentowane było również ptactwo ozdobne kaczki, bażanty oraz drób, na szczególną uwagę zasługuje kura rasy Ayam Cemani. To jedne z niewielu zwierząt na tym świecie, które są jednobarwne nie tylko "od stóp do głów", ale również... wewnątrz, ich mięso, organy wewnętrzne oraz kości też są ciemne za to jajka już są normalnego koloru.

cz5

     Na zakończenie imprezy wręczane były puchary dla hodowców i zwycięzców w danej rasie, kolekcji oraz dla championów. Puchary odbierane były z rąk prezesa związku Pana Janusza Rudy.

wreczenie nagórd

cz6

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com