^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Dzień kartofla w Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego

     W minioną sobotę Mikołowski Dział Technologii Produkcji i Doświadczalnictwa Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, miał zaszczyt zaprezentować swoje promocyjne stoisko na corocznie obchodzonym Dniu Kartofla.

Plenerowe wydarzenie odbyło się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie pod hasłem: Dzień Kartofla – jesień na wsi.image 6483441 3

     Prezentowaliśmy ponad 20 odmian ziemniaków, które zostały przekazane na potrzeby tej imprezy od zaprzyjaźnionych rolników z terenów powiatu: mikołowskiego, tyskiego, bieruńsko – lędzińskiego i bielskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy rolnikom za ich nieocenione wsparcie i przepiękne okazy ziemniaków, niespotykanych na co dzień odmian.

image 67504385

image 67219969

Całość wydarzenia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Moc atrakcji na terenie Parku pozwoliła całym rodzinom zapoznać oraz sprawdzić się w tradycyjnych rzemiosłach i pracach wykonywanych na polskiej wsi w okresie jesiennym.

image 6483441 1

Począwszy od kiszenia kapusty, dojenia krowy, opieki nad pasieką pszczół, rzemiosła i garncarstwa, kończąc na wykopkach ziemniaków tradycyjną motyką. Całości wydarzenia towarzyszyły liczne warsztaty i pokazy dla dzieci i dorosłych. Można było spróbować potraw regionalnych, których produkty pochodziły z polskich upraw, hodowli i przetwórstwa.

image 6483441

     Pogoda była wymarzona, a frekwencja przerosła wszystkich oczekiwania.

Bardzo serdecznie jeszcze raz dziękujemy rolnikom i organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak przepięknym wydarzeniu.

image 50435585

 

 

 

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com