^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Apel do pszczelarzy - sfałszowany Apivar 500 mg (Amitrazum) do zwalczania warrozy u pszczół miodnych

bs1

UWAGA PSZCZELARZE – GIW INFORMUJE

Zgodnie z informacją uzyskaną w systemie szybkiego powiadamiania o niewłaściwej jakości produktów leczniczych (Rapid Alert) GIW informuje o pojawieniu się w obrocie sfałszowanego produktu leczniczego Apivar 500 mg (Amitrazum) pasek do zawieszania w ulu, przeznaczonego do zwalczania warrozy u pszczół miodnych.

 

Istnieje podejrzenie, iż produkt został wyprodukowany w Turcji.

Badania próbek sfałszowanego produktu leczniczego weterynaryjnego Apivar przeprowadzone przez VETO-PHARMA SAS FRANCJA wykazały, że produkt nie zawiera w swoim składzie substancji czynnej: amitraza. Na powierzchni paska do zawieszania w ulu w sfałszowanym produkcie leczniczym weterynaryjnym Apivar znajduje się gęsta ciecz o silnym, nieprzyjemnym zapachu „rozpuszczalnika”. Paski sfałszowanego produktu różnią się także wyglądem od produktu oryginalnego.

 

Krawędzie pasków posiadają pęknięcia/nierówności i wypukłe okręgi w rogach. Istnieje prawdopodobieństwo, iż paski sfałszowanego produktu leczniczego weterynaryjnego Apivar są wytwarzane w innym procesie niż oryginalny produkt leczniczy tj. poprzez wtryskiwanie, a nie przez wytłaczanie.

Uwaga: Sfałszowany produkt leczniczy weterynaryjny APIVAR jest obecnie sprzedawany w około 20 krajach.

 

Informacje o oryginalnym, dopuszczonym do obrotu produkcie leczniczym weterynaryjnym (charakterystyka, ulotka, zatwierdzone druki opakowań) Apivar 500 mg (Amitrazum) pasek do zawieszania w ulu, gatunek docelowy: pszczoła miodna, podmiot odpowiedzialny: VETO-PHARMA SAS - Francja, numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 2797, data ważności pozwolenia: 2023-07-17, kod QP53AD01, dostępne są na stronie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod następującym linkiem: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/rpl/search/public

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com