^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Dożynki Miejskie w Dąbrowie Górniczej 8 września Park Hallera

Święto plonów z atrakcjami dla całej rodziny

A to wszystko w ludowo-swingowym klimacie.

wujakuń

Tradycyjnie, jak co roku, Dożynki Miejskie odbywać się będą w Parku Hallera. Zaplanowano je na niedzielę 8 września. Tegoroczne obchody Święta Plonów przebiegać będą jednak inaczej niż w latach poprzednich.

Dożynki 2019

Wydarzenie rozpocznie się o godz.13.30. Przy wejściu do Parku Hallera uformowany zostanie pochód dożynkowy, który główną aleją parkową przemaszeruje do miejsca obchodów, tj. sceny przy Zespole Szkół Technicznych. Tam o godz. 14.00 rozpocznie się msza dożynkowa, którą poprowadzi ks. Janusz Sroka, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Ujejscu. O godz. 15.40 nastąpi oficjalne otwarcie uroczystości, potem wystąpią: Koła Gospodyń Wiejskich (16.30) oraz Zespół Pieśni i Tańca Gołowianie (16.45). Po ogólnodostępnych warsztatach tanecznych, które rozpoczną się o godz. 18.00, można będzie potańczyć podczas koncertów Swing Like That (18.45) oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej (20.30). Zakończenie imprezy przewiduje się na godz. 22.00.

Występom na scenie towarzyszyć będą stoiska, pokazy rzemiosła i sztuki ludowej. Można będzie także zbudować w słoiku swój las, pleść wianki, tworzyć ludziki z warzyw i lalki z kukurydzy, wymienić się swoimi roślinami. Przypomnieć sobie (lub się nauczyć) grę w klasy, skakanie w gumę, rywalizować w tarciu chrzanu czy praniu na czas. Organizatorzy zadbali także o strefę piknikową, specjalne miejsce do biesiadowania dla rodzin.

W tym roku za organizację w Dąbrowie Górniczej miejskich imprez ludowych, obrzędowych, folklorystycznych odpowiada dzielnica Ujejsce. Wcześniej zorganizowała „Wyskubek”, czyli darcie pierza połączone z zawodami w skubaniu oraz festyn folklorystyczny „Chlebem i solą – raz na ludowo”; teraz jest gospodarzem Miejskich Dożynek. To nie tylko wielkie wyzwanie dla społeczności Ujejsca, ale także udana współpraca z przedstawicielami innych dzielnic, stowarzyszeniami, Urzędem Miejskim i Pałacem Kultury Zagłębia.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com