^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

4. Bieg Pamięci Bitwy pod Mokrą. Zapraszamy do udziału

Gmina Miedźno oraz Fundacja Jest Lepiej mają zaszczyt zaprosić wszystkich biegaczy oraz miłośników aktywności do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu, które oprócz swojego sportowego charakteru, upamiętni oraz przybliży wszystkim ważny epizod początku II wojny światowej.

Chodzi o chwalebny akt poświecenia oraz waleczności żołnierzy z Wołyńskiej Brygady Kawalerii, która 1 września pod Mokrą stoczyła jedną z pierwszych bitew września 1939 roku. Podkomendni generała Juliana Filipowicza powstrzymywali przez cały dzień, mimo dysproporcji sił, wspieraną przez lotnictwo niemiecką 4 Dywizję Pancerną gen. Reinhardta.

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej i co najważniejsze, chcecie uczcić tych bohaterów swoją sportową postawą i wysiłkiem skierowanym na pokonanie dziesięciokilometrowej trasy oraz swoich słabości, dołączcie i weźcie udział już w czwartej edycji Biegu Pamięci Bitwy pod Mokrą.

Odbędzie się on 4 września, w niedzielę, oczywiście w Mokrej. Start o godz. 10.00.

Dla biegaczy przygotowano zmagania na dystansie dziesięciu kilometrów. Zaplanowano także biegi dla dzieci. Najmłodsi do pokonania będą mieli dwieście, czterysta i osiemset metrów.

Zapisy prowadzone są online na stronie dostartu.pl -> https://tiny.pl/93cxq

ruszamy

źródło; UG Miedźno.

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com