^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
5
6
7
8
9
12
13
14
15
17
20
21
22
27
28

Stacja meteorologiczna w Gminie Przystajń dla „Internetowej Platformy Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”

stacja meteo 3

Stacja meteorologiczna służąca monitorowaniu zjawisk meteorologicznych w Gminie Przystajń dla „Internetowej Platformy Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin” została zamontowana w dniu 04.05.2021 roku w miejscowości Bagna w Gminie Przystajń. Zadaniem stacji jest wspomaganie systemu Internetowej Platformy Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin.

Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin jest to projekt, którego partnerem jest Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Projekt jest realizowany przez konsorcjum, którego liderem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w partnerstwie z pozostałymi wojewódzkimi ODR, Instytutem Ochrony Roślin w Poznaniu oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym.

Celem realizowanego projektu jest stworzenie krajowego systemu informatycznego na rzecz ochrony roślin, który w znaczący sposób wpłynie na jakość i ilość produkowanej w Polsce żywności. Cele projektu zostały sformułowane w oparciu o zidentyfikowane potrzeby potencjalnych odbiorców, które zostały określone na podstawie badania przeprowadzonego w formie ankiety internetowej i wywiadu.

Z udostępnionych w systemie informatycznym e-usług będą mogli korzystać:

  • użytkownicy środków ochrony roślin, w szczególności rolnicy, sadownicy, działkowcy;
  • doradcy będący pracownikami wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego;
  • konsumenci żywności i przedsiębiorstwa rolno-przetwórcze;
  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • instytucje publiczne prowadzące działalność w zakresie ochrony roślin na szczeblu centralnym;
  • uczelnie wyższe, jednostki naukowe, instytuty badawcze i pracownicy naukowi;

Na terenie działania Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie w 2021 roku zostanie zamontowanych 17 stacji meteorologicznych.  

stacja meteostacja meteo 2