^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Laureat konkursu "Sposób na sukces" z powiatu kłobuckiego

Pierwsze miejsce w tegorocznej XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces”, w kategorii indywidualnej zajął przedsiębiorca z powiatu kłobuckiego p. Paweł Kotowicz, który prowadzi firmę Inwest-Cad z siedzibą w Wilkowiecku (gm. Opatów). Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 20 września 2019 r. w Rezydencji Prezydenta RP Belweder w Warszawie.

Konkurs kierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarach wiejskich. Jego celem jest wyróżnienie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, promocja innowacyjnych działań i tworzenia nowych miejsc pracy oraz wykorzystywania środków finansowych pozyskiwanych w ramach Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Firma Inwest-Cad zajmuje się specjalistycznym projektowaniem mebli twardych, stelaży mebli tapicerowanych oraz innych nietypowych wzorów. Na miejscu, w zakładzie stolarskim powstają prototypy i modele potrzebne do dalszej obróbki i testowania.

Tegoroczny laureat p. Paweł Kotowicz w swojej firmie wprowadza nowoczesne technologie wpływające na rozwój przedsiębiorstwa, zwiększenie zatrudnienia, a także ograniczenie niekorzystnych zmian klimatu. W ostatnim czasie zakład został wyposażony we frezarkę CNC do drewna, maszynę do produkcji peletu oraz elektrownię słoneczną składającą się ze 140 paneli fotowoltaicznych. Prąd z odnawialnego źródła energii jest wykorzystywany w firmie do zasilania wszystkich maszyn, urządzeń, oświetlenia i innych elementów wykorzystujących energię elektryczną. W procesie technologicznym, który obejmuje głównie obróbkę drewna i materiałów drewnopochodnych, powstaje znaczna ilość odpadów. Do ich zagospodarowania została zakupiona maszyna do produkcji peletu. Jest to istotne, ze względu na dużą objętość powstających trocin. Peleciarka umożliwia bieżące ich przetwarzanie na pelet, który wykorzystany jest do ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym. Rozwiązania zstosowane w Inwest-Cad są przykładem możliwości wdrażania w przedsiębiorstwach OZE na szerszą skalę. 

Sposób prowadzenia firmy, połączenie wszystkich elementów działalności - od projektowania, poprzez usługi stolarskie, zagospodarowanie odpadów stolarskich, wykorzystanie energii odnawialnej, zyskało najwyższe uznanie Rady Konkursu „Sposób na sukces”.

Gratulujemy Laureatowi I miejsca, życzymy nieustającej pasji, wciąż nowych pomysłów i dalszych sukcesów.

aSpsób 2019