^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Przestrzenne pisanki w Galerii Sztuki Współczesnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju

W Galerii Sztuki Współczesnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród Laureatom II Gminnego Konkursu Plastycznego na „Przestrzenną Pisankę Wielkanocną”. Miło nam poinformować, że każda praca została nagrodzona.

II Gminny Konkurs Plastyczny „Przestrzenna Pisanka Wielkanocna” był skierowany do przedszkoli i szkół podstawowych z Gminy Poraj. Warunkiem uczestnictwa było zbudowanie przestrzennej pisanki wielkanocnej i wyeksponowanie jej na placu przed GOK w Poraju. W poniedziałek, 25 marca, swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, Anna Trąbska – sekretarz Gminy Poraj, Andrzej Kozłowski - zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych oraz radni powiatowi: Anna Socha – Korendo i Mariusz Karkocha. Obecni byli także dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, a także uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki.

Dyrektorzy nagrodzonych przedszkoli i szkół podstawowych z rąk wójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak, radnych powiatowych A. Sochy-Korendo i M. Karkochy, a także sekretarz UG – A. Trąbskiej odebrali pamiątkowe dyplomy oraz bony upominkowe.

"Gratuluję Wam wspaniałych pomysłów i ogromnego zaangażowania jakim bez wątpienia musieli wykazać się wszyscy uczestnicy. Każda z tych przestrzennych pisanek jest inna i każda zachwycająca"- mówiła wójt K. Kaźmierczak.

Pisanki oceniało jury w składzie: Jolanta Huras – plastyk, Zofia Chwastek – plastyk oraz Ewelina Kustra – plastyk, po obejrzeniu 9 zgłoszonych prac, biorąc pod uwagę takie elementy jak: oryginalność i pomysłowość prac, dbałość o szczegóły i estetykę, uzgodniło następujący werdykt:

kat. I przedszkola:
I MIEJSCE: Samorządowe Przedszkole Publiczne w Żarkach Letnisku Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Choroniu
II MIEJSCE: Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju
III MIEJSCE: Oddział Przedszkolny w Kuźnicy Starej

kat. II szkoły podstawowe:
I MIEJSCE: Szkoła Podstawowa im. L. Teligi w Poraju Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Jastrzębiu
II MIEJSCE: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Choroniu
III MIEJSCE: Szkoła Podstawowa im. Pokoju w Żarkach Letnisku Szkoła Podstawowa im. Dywizji J.H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej.

Ogromne słowa podziękowania kierujemy do radnych powiatowych: Anny Sochy – Korendo oraz Mariusza Karkochy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poraju za wsparcie finansowe tego konkursu i ufundowanie nagród.

Piękne pisanki – po krótkiej przerwie (ze względu na sobotnie warunki pogodowe) ponownie zostały wyeksponowane na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury. Niestety jedna z pisanek, po sobotnim wietrze, nie przetrwała, ale pozostałe ocalały i zachęcamy do spacerów w święta i oglądania tych fantastycznych prac. Uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu Gminy Poraj mają powody do dumy. Wspólna, kreatywna zabawa przyniosła zaskakujące efekty. Gratulujemy wszystkim wysokiego poziomu prac i zaangażowania w tak piękne, zespołowo stworzone dzieła.

Zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez porajski GOK!433989078 804084851750402 8054305457228517602 n

434069524 804085178417036 2003709853063025325 n

 

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com