^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Harminogram szkoleń ŚODR Częstochowa 

Zaloguj

Jubileusz 90 Lecia Nadania Sztandaru dla KGW "Ziemianki" z Koziegłów

Koło Gospodyń Wiejskich "Ziemianki" z Koziegłów świętowało 4 listopada 90-lecie nadania sztandaru. Sztandar ufundowany został w 1932 roku. Jubileusz odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru, który przetrwał II wojnę światową schowany w dzwonnicy koziegłowskiego kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Po wojnie zaopiekowała się nim Maria Chachulska, która zabrała go do swego domu. Po jej śmierci, córka - Zofia Kupczyk przekazała sztandar wraz z aktem poświęcenia przewodniczącej KGW "Ziemianki", Zofii Noszczyk. To dzięki jej inicjatywie i wsparciu sponsora, sztandar odrestaurowano.

Podczas piątkowej uroczystości jej uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą historii Ziemianek. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka podziękował wraz z Sekretarzem GiM Koziegłowy Krzysztofem Bąkiem za pielęgnowanie przez Ziemianki ludowych tradycji i życzył, by jak najdłużej były one przez KGW kontynuowane. Kolejne życzenia złożyli: Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk (wraz z wicestarostą Mariuszem Morawcem), w imieniu Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej - Daniel Wróbel - kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie, w imieniu Posła na Sejm RP Mariusza Trepki - Agata Borkowska. Przekazali je także: kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Monika Stemplowska wraz z Iwoną Chmurzewską, dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja, była dyrektor MGOPK Teresa Żarska, przedstawicielki KGW Nowowsianki i inni.

W części artystycznej wystąpili: KGW Lgoczanki, KGW Cynków, KGW Nowowsianki, Zespół Regionalny "Złoty Kłos" ze Starej Huty, KGW Mysłowianki oraz KGW Ziemianki.

Źródło i foto: UGiM Koziegłowy.

Zdjęcie 4Zdjęcie 5Zdjęcie 2Zdjęcie 1 ZiemiankiiZdjęcie 3

This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com