^ Góra strony
Biuletyn Informacji Publicznej  
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Kalendarz szkoleń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
15
18
Data : sobota, 18 wrzesień 2021
19
20
21
23
25
26
27
28
29
30

Dożynki Powiatowe w Koziegłowach

Gminę Żarki na Dożynkach Powiatowych w Koziegłowach reprezentowali przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Kotowic, Wysoki Lelowskiej i Przybynowa.  Członkinie przygotowały przepiękne wieńce dożynkowe, które przekazały Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Żarki panu Jakubowi Grabowskiemu, Przewodniczącemu Rady Powiatu panu Wojciechowi Pichecie i przedstawicielowi Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Tradycyjnie przyznana została również nagroda Burmistrza dla rolnika z Gminy Żarki, w tym roku trafiła ona do rąk pani Jolanty Cichoń. 

Jolanta Cichoń z Suliszowic to z zamiłowania ogrodnik i hodowca, obecnie radna Rady Miejskiej w Żarkach, w poprzednie kadencji sołtys Wsi Suliszowice. Uprawia 7 ha pola na własne potrzeby. Są to głównie rośliny zbożowe, które wykorzystuje do hodowli kur, perliczek, kaczek i gęsi.

W gospodarstwie ma 300 sztuk kur, 70 gęsi i 20 perliczek. Hoduje również kaczki: dzikie, kaczogęsi i czarne. Łącznie 70 sztuk. Pani Jola uprawia ekologiczne pomidory, ogórki, wszelkie warzywa do użytku własnego sezonowego i zimowego. Posiada własny inkubator na 80 jaj i sama nasadza jajka na wyklucie kurczątek, kaczek i perliczek. Drób z gospodarstwa pani Joli jest hodowany ekologicznie, pasiony własnym zbożem, ma do dyspozycji wolny wybieg o wielkości 1 ha ogrodniczego placu z zieloną trawą.

Warzywa wysiewa własnoręcznie w marcu i kwietniu, uprawia również różne zioła.

W gospodarstwie można kupić jaja ekologiczne i drób ekologiczny.

Na scenie podczas występów artystycznych na Dożynkach zaprezentowali się członkowie KGW z Przybynowa.

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Żarkach

dk